جزئیات عملیات گسترده و ناگهانی ارتش سوریه به سمت الرقه

به گزارش «شیعه نیوز»، یگانهای ارتش سوریه با کمک نیروهای مقاومت و برخورداری از پشتیبانی مستقیم جنگنده های روسی، عملیات نظامی در حومه شرقی حماه را آغاز کردند.
بر اساس این گزارش، یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند کوههای الزین و منطقه المسبح را بعد از وارد ساختن خسارتهای سنگین به داعشی ها و کشته و زخمی کردن شمار زیادی از آنها به کنترل خود در‌ آورند.
یک منبع میدانی  گفت که ارتش سوریه عملیات خود را با به کنترل در آوردن 10 کیلومتر که از محور اثریا خناصر در حومه شرقی حماه آغاز می شود، آغاز کرده است.
این منبع گفت که گروه تروریستی داعش تلاش می کند که در شهر الطبقه در حومه رقه مقاومت کند زیرا می داند که برقراری امنیت این منطقه، زمینه و مقدمات برای پیشروی های سریعتر ارتش سوریه به سمت الرقه را فراهم می کند.
وی اظهار داشت که ارتش سوریه در آغاز به دنبال به کنترل در آوردن شهرک زاکیه واقع در 30 کیلومتری نقطه آغاز عملیات در اثریا است. ارتش سوریه برای رسیدن به این هدف باید 100 کیلومتر طی کند تا به شهر الطبقه در نزدیکی سد فرات برسد و از آنجاه راه خود را به سمت الرقه ادامه بدهد.
این منبع دلیل تاخیر آغاز عملیات آزادسازی ارتش سوریه برای آزادی الرقه، نبردهای ارتش سوریه در صحرای این کشور که منجر به آزادی تدمر و القریتین و نزدیک شدن به شهر السخنه شد دانست. همچنین عملیات آزادسازی الرقه، نیازمند رصد همه راههای احتمالی امدادرسانی به داعش است.
وی افزود که نبردی که ارتش سوریه به سمت الرقه به صورت ناگهانی و بدون بیانیه نظامی از فرماندهی کل نیروهای مسلح آغاز شده است.
این منبع گفت که هدف ارتش سوریه فقط آزادسازی الرقه نیست، بلکه ارتش می خواهد به مناطق دیگری برسد

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات عملیات گسترده و ناگهانی ارتش سوریه به سمت الرقه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات