ایران در صدر حامیان دولتی تروریسم است

به گزارش «شیعه نیوز»، سی ان ان نوشت: «وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش سالیانه خود با موضوع فعالیت های تروریستی جهان که روز پنجشنبه منتشر شد، ایران را در راس حامیان دولتی تروریسم قرار داد.» این شبکه خبری آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود افزود: در این گزارش [گروه تکفیری-صهیونیستی] داعش نیز بزرگترین تهدید جهانی شناخته شده است.  این گزارش همچنین شامل اطلاعاتی درباره فعالیت های تروریستی در سراسر جهان می شود. در این گزارش ادعا شده است که ایران همچنان در سال 2015 حامی اصلی تروریسم بوده و از گروه های [تروریستی] سراسر جهان حمایت مالی، آموزشی و تجهیزاتی می کرده است.    براساس گزارش سالیانه وزارت امور خارجه آمریکا، ایران به ارسال سلاح و پول برای گروه هایی مانند حزب الله و گروه های شیعه عراق از جمله کتائب حزب الله [گردان های حزب الله عراق] ادامه داده است. در این گزارش هر دو گروه، سازمان تروریستی خارجی معرفی شده اند.  دراین گزارش همچنین سه کشور را در جهان حامی تروریست معرفی کرده است که ایران به عنوان یکی از این سه کشور نام برده شده و دو کشور دیگر بنا به این گزارش عبارتند از سوریه و سودان. نام کوبا سال گذشته از این فهرست حذف شد.  این گزارش، 58 سازمان تروریستی خارجی را شامل داعش، القاعده و گروه ها و شاخه های مختلف این دو سازمان را معرفی کرده است.

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران در صدر حامیان دولتی تروریسم است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات