امام از نگاه صاحب نظران هندی /وحدت مهمترین توصیه امام به مسلمانان

به گزارش ایرنا، به گفته این افراد ،امام راحل همواره در سخنرانی ها و توصیه هایشان،اختلاف را یکی از آسیب های بزرگ کشورهای اسلامی می دانستند و بر وحدت کلمه همواره تاکید داشتند.
این افراد،مشکلات فعلی جهان اسلام را نتیجه عمل نکردن به توصیه های آن پیر فرزانه می دانند وتنها راه بازیابی مجد و عظمت مسلمانان را عمل به توصیه های بنیانگذار جمهوری اسلامی می دانند.
'سعود اختر' یکی از روزنامه نگاران و کارشناسان برجسته هندی که سالها در رسانه های این کشور قلم زده می گوید بنیانگذار جمهوری اسلامی با آشنایی کامل به مشکلات جهان اسلام ،همواره بر دوری از تفرقه و وحدت کشورهای اسلامی تاکید داشتند.
وی می افزاید:درصورتیکه توصیه های حکیمانه امام راحل بکار بسته شود ،بسیاری از مشکلات جهان اسلام که به واسطه دخالت بیگانگان بوجود آمده ، ازبین می رود.
این کارشناس فرهنگی می گوید:امریکا و اسرائیل که از بزرگترین دشمنان مسلمانان هستند، با نفوذ در برخی کشورهای اسلامی آنها را بر علیه ایران تحریک می کنند.
وی تصریح کرد امروز ایران اسلامی تنها کشوری است که درمقابل ابرقدرت ها ایستادگی می کند.
'سعود اختر' با تقبیح همپیمانی برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد این کشورها که از صدام در جنگ علیه ایران حمایت کردند، باید پرسید، الان این دیکتاتور کجاست.
مولانا 'نظر احمد دار' یکی از شخصیت های برجسته کشمیر نیز با تاکید بر دوری مسلمانان از تفرقه و اختلاف خاطرنشان کرد معمار کبیر انقلاب اسلامی همواره بر وحدت کلمه و اتحاد مسلمانان علیه کشورهای استکباری تاکید می کردند.
وی ،بیداری اسلامی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد امروز به برکت انقلاب اسلامی ، مسلمانان هراسی از دشمنان در راس آنها ،امریکا ندارند.
رئیس موسسه خیریه کشمیر نیز گفت که اثرات و نتایج انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی در کشورهای مختلف بویژه در کشمیر به خوبی مشاهده می شود.
وی افزود:امروز بسیاری از جوانان مسلمان کشمیر،تشنه افکار و اندیشه های امام راحل هستند.
سردبیر شبکه اردو زبان 'زی سلام' هند، امام خمینی (ره ) را یکی از بزرگترین و بی نظیرترین رهبران قرن معاصر دانست و تصریح کرد بنیانگذار جمهوری اسلامی با پشتیبانی مردم و تکیه بر وحدت، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.
'اخلاق احمد عثمان' با اشاره به توطئه های دشمنان اسلام برای مقابله با انقلاب اسلامی تصریح کرد بنیانگذار جمهوری اسلامی توانست با تکیه بر مردم و با تاسی به کتاب الهی و با یکپارچه کردن مردم ،انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.
وی خاطرنشان کرد، امام خمینی(ره) با ساده زیستی و هوشمندی بی نظیر خود و با دست خالی بر رژیم شاهنشاهی که از سوی قدرت های بزرگ حمایت می شد، پیروز شد.
'جاوید رحمانی ' مدیر مسئول روزنامه 'سائبان اردو' نیز مهمترین مشکلات جهان اسلام را تفرقه و دوری از مبانی اسلام دانست و تصریح کرد بنیانگذار جمهوری اسلامی همواره بر وحدت کلمه و دوری از تفرقه تاکید می کردند.
وی اظهارکرد پیروزی انقلاب اسلامی و موفقیت آن در جهان نور امید را در بین مستضعفان جهان روشن کرد.
وی ،امام خمینی را بی نظیرترین رهبر جهان دانست و تصریح کرد انقلاب اسلامی تنها جنبشی بود که یک رهبر دینی هوشمند هدایت آن را به عهده داشت .
*آساق*1600

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام از نگاه صاحب نظران هندی /وحدت مهمترین توصیه امام به مسلمانان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات