هند با عبور از امریکا در جایگاه دوم کاربران اینترنت جهان قرار گرفت

به گزارش ایرنا، موسسه بین المللی 'ماری میکر' که در موضوعات اینترنت فعالیت می کند روز جمعه با انتشار گزارشی اعلام کرد:هند با 227 میلیون کاربر اینترنتی تنها کشوری در جهان است که کاربران آن در سال گذشته حدود 40 درصد افزایش داشته است .
این تعداد کاربر اینترنتی ،هند را بعد از چین در رتبه دوم جهان قرار می دهد.
براساس این گزارش تعداد کاربران اینترنتی در هند درسال 2014 ،حدود 33 درصد رشد داشته است .
در بخش دیگری از این گزارش آمده است تعداد کاربران اینترنتی جهان در سال 2015 با 9 درصد رشد به سه میلیارد نفر رسیده که این میزان 42 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد.
درادامه این گزارش اضافه شده است در صورتیکه رشد هند را حذف کنیم،تعداد رشد کاربران اینترنتی در جهان تنها 7 درصد خواهد بود.
براساس این گزارش ،هند دارای ظرفیت عظیمی در رشد کاربران اینترنتی است و تاکنون اینترنت تنها 22 درصد از بازار هند را تحت تاثیر قرار داده است .
کارشناسان،بر این باورند که این گزارش، نوید یک رشد بزرگ در بازار گوشی های هوشمند در این کشور را می دهد.
براساس گزارش موسسه 'ماری میکر' ، بازار گوشی های تلفن همراه جهان در سال 2015 ، با 21 درصد رشد در مقایسه رشد 31 درصدی سال قبل با رکود مواجه بوده است .
منطقه آسیا - اقیانوسیه که شامل کشورهایی مانند هند نیز می شود،52 درصد از سهم کل بازار گوشی های هوشمند را در جهان به خود اختصاص داده ،که این بخش نیز با رکود روبرو بوده است.
'کروبا شانکار' رئیس موسسه هندی 'بیزینس بلاگینگ' گفت:افزایش چشمگیر کاربران اینترنتی در هند به دلیل رونق بازار گوشی های همراه است که دیگر مختص قشر ثروتمند جامعه نیست.
وی افزود:با کاهش چشمگیر قیمت های گوشی های همراه، اکنون اقشار کم درآمد، روستائیان و دانش آموزان می توانند به راحتی گوشی همراه تهیه کنند.
در بخش دیگری از این گزارش آمده است:دلیل افزایش کاربران اینترنتی در هند تنها به نفوذ اینترنت در این کشور مربوط نمی شود،بلکه در دسترس بودن گوشی های همراه ارزان قیمت ازدلایل مهم در افزایش کاربران اینترنتی در هند است.
*آساق*267*1600

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هند با عبور از امریکا در جایگاه دوم کاربران اینترنت جهان قرار گرفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات