سقوط آزاد محبوبیت اردوغان

برجسته ترین نتیجه این نظر سنجی که در روزنامه حریت منتشر شده کاهش شدید تعداد افرادی است که سیاست خارجی ترکیه را در خصوص سوریه موفق می‌دانند.تنها 16.8درصد از شهروندان ترکیه عملکرد دولت خود را موفقیت آمیز می دانند خبرگزاری فارس: اخیراً یک نظر سنجی توسط مرکز مطالعات ترکیه وابسته به دانشگاه کادیر خاص (قدیر هاس) استانبول انجام شده است. مهم ترین فعالیتهایی که در این دانشگاه صورت می پذیرد ،فعالیتهای تحقیقاتی است.

نظرسنجی های انجام شده در این مرکز مطابق با استاندارهای علمی صورت گرفته و نتایج آن از سوی محافل علمی و سیاسی در داخل و خارج ترکیه مورد توجه قرار می گیرد.
این نظر سنجی در تاریخ 2 ژوئن 2016 در روزنامه حریت دیلی ترکیه به چاپ رسیده است.

گزارشگر این نظرسنجی آقای مصطفی آیدین می باشد. طبق گزارش وی"این نظر سنجی در 26 شهر ترکیه و با مشارکت 1000نفر از شهروندان ترک در تاریخ اول تا یازدهم آوریل انجام شده است."هدف از این نظرسنجی،ارزیابی افکارعمومی ترکیه نسبت به روابط خارجی این کشور اعلام شده است.

طبق این گزارش، برجسته ترین نتیجه این نظر سنجی ،کاهش شدید تعداد افرادی است که سیاست خارجی ترکیه را موفق می دانند.در مجموع فقط 34 درصد مشارکت کنندگان در نظر سنجی،سیاست خارجی دولت ترکیه را موفق ارزیابی کرده اند. در منطقه خاور میانه نیز که ترکیه در سالهای اخیر به شدت خود را درگیر آن کرده ،تنها 17.9درصد گفته اند که بزعم آنها ترکیه از یک خط مشی موفقیت آمیز پیروی کرده است.

این رقم درنظرسنجی سال 2011 بالغ بر 37.7درصد و در سال 2015 بالغ بر30 در صد بوده است.یعنی طی یکسال اخیر نیز این 30 درصد تقریباً به نصف کاهش یافته است .
جالب تر اینکه راجع به مورد خاص سوریه، تنها 16.8درصد از شهروندان ترکیه عملکرد دولت خود را موفقیت آمیز می دانند. این رقم در سال 2015 بالغ بر26.2درصد بوده و در طی یک سال اخیرکاهش ده درصدی را نشان می دهد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سقوط آزاد محبوبیت اردوغان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات