ویژگی بارز شخصیت امام تزریق خود باوری به ملت ایران بود

افشین کریمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امام خمینی هویت ملی ما را استحکام بخشید و ثابت کرد ملت ایران با تکیه بر ظرفیت های داخلی خود و به دور از کمک های خارجی می تواند سرنوشت خود را تعیین کند.
وی گفت: امام سیستمی را بنها نهادند تا پس از خود ایشان نیز نظام اسلامی از مسیرش منحرف نشود که خوشبختانه امروز مقام معظم رهبری به عنوان خلف شایسته امام سکان انقلاب اسلامی را در دست دارند و به بهترین وجه ممکن انقلاب را به سوی آرمان های حضرت امام (ره) هدایت می کنند.
فرماندار اسلام آبادغرب اظهار کرد: امام شخصیتی بسیار شجاع و خداترس بود و همین موضوع ایشان را از بسیاری رهبران انقلاب های دیگر متمایز می کند.
کریمی افزود: نقش بی بدیل حضرت امام در جنگ تحمیلی را نیز نمی توان فراموش کرد که با دست خالی و توکل به خدا تکیه گاه جبهه های جنگ بود و توانست با بسیج توده های مردم کشور را از گزند اجانب حفظ کند.
وی با اشاره به اهمیت معرفی صحیح امام گفت: متاسفانه برخی جناح های سیاسی برای رسیدن به اهداف خود قصد تحریف شخصیت امام خمینی را دارند در حالیکه امام، متعلق به همه مردم ایران است و هیچ جناحی حق ندارد وی را به سود خود مصادره کند.
وی با تاکید بر نقش مردم در نظام فکری امام خمینی اظهار داشت: امام همواره به نقش مردم در بزنگاه های حساس تاکید داشته و معتقد بودند اگر مردم حامی نظام باشند هیچ قدرتی توان آسیب رساندن به ما را ندارد و به همین دلیل همواره بر وحدت کلمه به عنوان رمز پیروزی ما تاکید داشتند.
وی گفت: شعاع اندیشه های حضرت امام امروز از مرزهای جغرافیایی گذشته و در آن سوی مرزها انقلاب و کشور را به نام حضرت امام می شناسند.
کریمی بیان کرد: صدور انقلاب اسلامی یعنی صدور اندیشه های استکبارستیز و استقلال طلبانه که نیاز تمام ملت های تحت ستم است.
فرماندار اسلام آبادغرب با اشاره به رمز محبوبیت امام خمینی گفت: رمز محبوبیت امام در کنار تمام ویژگی های انان در یک چیز خلاصه می شود و آن صداقت امام با مردم بود که باعث شده بود مردم ایران از صمیم قلب امام را دوست داشته باشند که اوج این ارادت در تشییع میلیونی ایشان هویدا شد.
وی در پایان گفت: وظیفه امروز ما حراست از ارزش های حضرت امام و نشر درست اندیشه های اوست که باید به خصوص در میان نسل جوان ما تقویت شود تا باعث شود در میان تبلیغات منفی دشمنان انقلاب شخصیت امام از تحریف مصون بماند.
اسلام آباد غرب با 150 هزار نفر جمعیت در 55 کیلومتری غرب کرمانشاه قرار دارد.
7459/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ویژگی بارز شخصیت امام تزریق خود باوری به ملت ایران بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات