محل شهادت کفن پوشان دشت ورامین در قیام 15 خرداد گلباران شد

به گزارش ایرنا ، مردم و مسئولان شهرستان های ورامین و قرچک عصر جمعه با اجتماع در پل تاریخی باقرآباد ، مشهد شهیدان قیام 15 خرداد سال 42 ، ضمن گلباران کردن این مکان تاریخی ، بر ادامه راه شهیدان تأکید کردند.
فرماندار قرچک در این مراسم گفت : چراغی که امروز به واسطه درخشش ایران اسلامی در جهان خود نمایی می کند ، نور خود را از محل شهادت کفن پوشان دشت ورامین در قیام خونین 15 خرداد به دست آورده است .
مسعود مرسل پور گفت : قیام خونین 15 خرداد سال 42 سرآغاز نهضتی الهی به رهبری امام راحل است که توانست طومار ظلم و ستم رژیم منحوس پهلوی را در هم پیچیده و مسیر را برای رهایی تمامی آزادیخواهان جهان باز کند.
وی اظهار داشت : شهدای قیام 15 خرداد با آگاهی نسبت به شرایط زمان و خطری که انتظارشان را می کشید در مسیر دفاع از حریم ولایت فقیه گام نهادند تا از ارزش های دینی حمایت کرده و حریم مرجعیت و رهبری دینی خود را پاسداری کنند.
وی تصریح کرد: شهیدان قیام 15 خرداد با بصیرت و شناخت کامل در مسیر حمایت از ولایت فقیه گام نهادند ، از شهادت ترسی به دل راه ندادند تا اصل اسلام و ولایت فقیه زنده بماند و همه افراد از مردم تا مسئولان وظیفه دارند که از ارزش هایی که به واسطه خون هزاران شهید به دست آمده حفاظت کنند.
در پایان این مراسم از خانواده شهدای قیام خونین 15 خرداد سال 42 دشت ورامین تقدیر به عمل آمد.
در جریان قیام خونین 15 خرداد سال 42 مردم ورامین، هفت جوان به نام های سیدمرتضی طباطبایی، حسن خانی ، عزت الله رجبی، امیرهوشنگ معصومشاهی، جعفر عرب مقصودی، مسیب مهابادی و ابوالقاسم اردستانی که در اعتراض به دستگیری حضرت امام به سمت تهران حرکت کرده بودند، به دست نیروهای رژیم شاهنشاهی به شهادت رسیدند.
تهرام/7254/ 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محل شهادت کفن پوشان دشت ورامین در قیام 15 خرداد گلباران شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات