تلاش 'کامرون' برای ماندن در اتحادیه اروپا

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس-24، دیوید کامرون روز جمعه در گفت وگوی نیم ساعته با شبکه خبری اسکای نیوز، تلاش کرد مردم کشورش را به ماندن در اتحادیه اروپا متقاعد کند.
وی گفت: 'افرادی که با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موافق هستند آیا تصور می کنند که با خروج از این اتحادیه وضع بهتری خواهیم داشت؟ بدون شک پاسخ منفی است. اگر از اتحادیه اروپا خارج شویم از همه جدا خواهیم شد. وقتی از بازار اروپا حرف می زنیم صحبت از 500 میلیون نفر است که بزرگترین بازار جهان را تشکیل می دهد.'
اظهارات کامرون در حالی است که بر اساس آخرین نظرسنجی ها، حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در حال افزایش است.
این موضوع منجر شده تا نخست وزیر انگلیس تلاش های خود را برای دفاع از ماندن در اتحادیه اروپا دوچندان کند.
پیش بینی ها درباره ماندن یا رفتن انگلیس از اتحادیه اروپا در حالی است که 'ماریانو راخوی' نخست وزیر اسپانیا چندی پیش به انگلیس درباره خروج از اتحادیه اروپا هشدار داد.
راخوی گفت: اگر انگلیس تصمیم خود را عملی کند و از اتحادیه اروپا خارج شود، انگلیسی ها دیگر حق ندارند برای کار به کشورهای عضو این اتحادیه بیایند.
راخوی افزود:‌ 'اگر انگلیس در همه پرسی که قرار است بزودی درباره خروج یا ماندن در اتحادیه اروپا، از این اتحادیه خارج شوند، مردم آن دیگر حق اقامت و رفت و آمد آزاد در کشورهای عضو این اتحادیه را از دست خواهند داد.
وی هشدار داد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای این کشور، اسپانیا و سراسر اروپا پیامدهای بسیار ناگواری در پی خواهد داشت. اگر انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود، بیشترین کسانی که از این اقدام رنج خواهند بود خود انگلیسی ها و مردم این کشور هستند؛ چرا که اروپا بر اساس آزادی رفت وآمد افراد، سرمایه ها، کالا، محصولات، تجهیزات و خدمات بنا نهاده شده است.
بر اساس این گزارش، دیدارها و مذاکرات محرمانه رهبران اتحادیه اروپا در خصوص پیامدهای خروج انگلیس از این اتحادیه، حاکی از نگرانی مقامات اروپایی از احتمال خروج انگلیس از این اتحادیه است؛ اقدامی که اروپایی ها آن را به عنوان یک زلزله در اتحادیه اروپا قلمداد کرده اند.
امواج ناشی از زمین‌لرزه خروج احتمالی انگلیس از اتحادیه اروپا، اکنون کریدورهای قدرت در اتحادیه اروپا را به لرزه درآورده است.
گفته می‌شود؛ وزیران خارجه شش کشور اتحادیه اروپا هفته گذشته در محلی در نزدیک بروکسل به‌ صورت محرمانه دیدار داشتند و به بررسی پیامدهای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پرداختند.
قرار است مردم انگلیس در روز 23 ژوئن در خصوص ماندن یا خروج کشورشان از اتحادیه اروپا در همه‌پرسی موسوم به «برگزیت» تصمیم‌گیری کنند.
شبد**خاورم**9041**1504

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تلاش 'کامرون' برای ماندن در اتحادیه اروپا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات