امام خمینی(ره) احیاگر میراث عظیم اسلام در جهان است

به گزارش ایرنا، به مناسبت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) نشستی در رایزنی جمهوری اسلامی ایران در مادرید با حضور سفیر ، اعضای سفارت، رایزن فرهنگی‌ و جمعی از دوستداران امام راحل برگزار شد .
«محمد حسن فدایی فرد» در این مراسم گفت: بیست و هفت سال پیش در چنین روزی ، ملت ایران و در حقیقت جهان اسلام ، شخصیت برجسته و یکی‌ از بزرگترین احیاگران اسلام در جهان را از دست دادند.
وی افزود: یکی‌ از مهمترین ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره)، بعد دین شناسی‌ و نگرش ایشان به اسلام و تفسیری است که از دین ارائه دادند.
سفیر کشورمان خاطرنشان کرد که بدون تردید، نام امام خمینی(ره) با تاریخ معاصر جهان آمیخته است و او مرد قرن و احیاگر میراث عظیم اسلام در جهان است .
وی گفت: بسیاری از مردم جهان علاقه خالصانه و پاک نسبت به امام راحل دارند، حتی افرادی که ممکن است هرگز ایشان را ندیده باشند.
«علیرضا اسماعیلی» رایزن فرهنگی‌ جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا نیز گفت: حضرت امام خمینی(ره) با اتکای به اسلام، موضوع خدامحوری و مردم باوری موجب شد که نظام جمهوری اسلامی تشکیل بشود .
وی افزود: امروز ما شاهد هستیم که با اتکای به این دو اصل، نظامی خاص بر پهنه جهانی‌ شکل گرفته است و امید همه مستضعفان شده است .
«نیکو روآ» (Niko Roa ) نویسنده و مستند ساز اسپانیایی در بحث خود با عنوان «امام خمینی، دیدگاه هایی‌ از غرب»، تصریح کرد: من واقعا باور دارم که اندیشه امام راحل، این شخصیت بزرگ تاریخ بشریت را می‌ توان در عمل او توصیف کرد زیرا مشخصه ایشان این بود که آرمان های خود را با اراده راسخ به اجرا گذاشت .
وی افزود: امام خمینی (ره )، امر غیر ممکن را ممکن کرد و توانست جمهوری اسلامی ایران را هدایت کند و این کار فقط می‌ توانست بر اساس پایه هایی‌ که از ولایت فقیه نشات می‌ گیرند انجام بگیرد .
روآ ادامه داد: از زمان آغاز انقلاب اسلامی ایران از 37 سال پیش تاکنون، اندیشه امام خمینی زنده است و ایران با اندیشه های امام خمینی (ره ) در سطح بین الملل مستحکم شده است .
به عقیده وی ، آنچه که مسلم است این می‌ باشد که بدون عمق فکری امام خمینی به عنوان ولی‌ فقیه ، متفکر و نظریه پرداز جمهوری اسلامی ایران ، انقلاب اسلامی هیچوقت چشم نمی‌ گشود .
«ابراهیم امل» (Ibrahim Amal ) مسئول امور دینی موسسه آل البیت (ع) مادرید نیز در سخنان خود با عنوان «دومین تولد اسلام» تصریح کرد: هدف از یادبود امام خمینی (ره) این است که از وی به عنوان منبع الهام بخش و یادگیری اصول شجاعت، قاطعیت، اراده، پافشاری در مقابل استعمارگران که دست از طراحی نقشه راهی‌ که به نفع آنها و بر ضرر شرافت انسانی‌ است دست بر نمی‌ دارد، استفاده کنیم .
امل گفت: درست است که رویداد های بسیاری در تاریخ بشریت رخ دادند، رهبران بسیاری در طول حکومت خود مشهور شدند اما فقط افراد اندکی‌ از آنها این دنیای مادی را رها کردند و همچنان در قلب پیروانش زنده هستند .یکی‌ از این رهبران ، امام خمینی است ، شخصیتی‌ که شایسته یادآوری است، شخصی‌ که یک جهش کیفی‌ در تاریخ بزرگ مردان تاریخ انجام داد .
وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره ) بدون شک جهان اسلامی را از خواب بیدار و آنها را از نا امیدی که در آن غرق شده بودند نجات داد. امام خمینی کسی‌ بود که شکوه و جلال را به اسلام بازگرداند .
ابراهیم امل با اشاره به اینکه امام راحل کسی‌ بود که بار دیگر اعتماد را در قلب ملت و پس از اینکه امت اسلام در بین شمشیر دیکتاتورها و دیوار نظام چیره گران گرفتار شدند، کاشت.
اروپام *4*491* 1528 *3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام خمینی(ره) احیاگر میراث عظیم اسلام در جهان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات