تجمع نظامیان و اسلام گراهای اندونزی علیه کمونیسم

به گزارش«شیعه نیوز»، تجمع کنندگان ‘الله اکبر’گویان در این راهپیمایی شرکت کرده و ‘زنده باد پانکاسیلا’ سرداده و مقابل بنای یادبود ملی جاکارتا جمع شدند.
‘پانکاسیلا’ ایدئولوژی رسمی دولت اندونزی به معنای پنج اصل دمکراسی، انسان محوری، عدالت ، توحید و وحدت است.

به نوشته تارنماهای خبری اندونزی، این تجمع پس از پایان یک نشست دو روزه ضد کمونیستی با عنوان ‘حفاظت پانکاسیلا از تهدید حزب کمونیست اندونزی و ایدئولوژی های دیگر’ برگزار شد.
این نشست در پاسخ به یک سمپوزیوم مورد حمایت دولت در ماه آوریل در تلاش برای آشتی قربانیان سرکوب نظامی ۱۹۶۵ کمونیست ها برگزار شد.

ژنرال ‘محمد سوهارتو’ توانست با کودتا و سرکوبی حزب کمونیست اندونزی در سال ۱۹۶۵ دولت ‘احمد سوکارنو’ را سرنگون کند و در نهایتً با کمک ارتش وی را برکنار کند. در این مدت صدها هزار نفر از اعضای حزب کمونیست اندونزی کشته شدند و برخی آمار تا سه میلیون نفر نیز اعضای کشته شده را اعلام می کند.
تجمع کنندگان این تجمع ضد کمونیستی هدف از برگزاری آن را رد هرگونه مفهوم آشتی و امکان عذرخواهی از قربانیان این کشتار دانستند.

‘آویت ماشوری’ هماهنگ کننده تجمع و عضو ارشد جبهه مدافعان اسلامی اندونزی گفت: ‘جوکو ویدودو’ رئیس جمهوری نباید از کمونیست ها و اعضای خانواده آنها عذرخواهی کند.
معترضان همچنین خواستار ممنوعیت انتشار کتاب کمونیست ها و گسترش تفکرات این گروه شدند، چون بحث و گفت وگو در خصوص کمونیسم و تحقیقات در مورد این کشتار ممکن است به افزایش دوباره کمونیسم در اندونزی منجر شود.

قتل کمونیست ‌ها یا مظنونین به کمونیسم در اندونزی در سال های ۱۹۶۵ و ۱۹۶۶ یکی از خونین ترین قتل‌عام ‌های قرن بیستم است.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجمع نظامیان و اسلام گراهای اندونزی علیه کمونیسم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات