گیاهی که گاز می گیرد! +عکس -آکا

سایت سرگرمیخواندنی ها و دیدنی ها

,گیاه,گیاه گوشت خوار,آکا ایران,[categoriy]

گیاهی که گاز می گیرد عکس

گیاهی که گاز می گیرد! +عکس -آکاگیاه,گیاه گوشت خوار,بکس ایران,مطالب خواندنی,سرگرمی

آکاایران: گیاهی که گاز می گیرد! +عکس


آکاایران: محققان برای اولین بار موفق به کشف کلسیم فسفات در ساختار گیاهان شده اند؛ آن ها دریافته اند که گزنه های صخره ای از این ماده جهت سخت کردن موهای سوزن مانند خود که برای دفاع در برابر مزاحم ها کاربرد دارد، استفاده می کنند.


به گزارش آکاایران: کشف گیاهی که گاز می گیرد


به گزارش آکا ایران به نقل از ایسنا محققان دانشگاه بن برای اولین بار گیاهی کشف کرده اند که در ساختار آن فسفات کلسیم به عنوان یک ماده زیستی معدنی وجود دارد.

کلسیم فسفات در قلمرو حیوانات به وفور یافت می شود و یک ماده معدنی سخت است که ساختار دندان ها و استخوان ها را تشکیل می دهد. حالا محققان از وجود این ماده در موهای نیش زننده گزنه های صخره ای (Loasaceae) که یک گیاه بومی در کوهستان آند آمریکای جنوبی است، خبر می دهند.


مواد معدنی برای قوی تر کردن تریکوم های نیش زننده این گیاه به کار می روند و به این ترتیب به علفخواران یادآوری می کنند بهتر است از این گیاه فاصله بگیرند. وقتی زبان حیوان در تماس با تریکوم ها قرار می گیرد، نوک سخت آن ها می شکند و درد زیادی برای حیوان به همراه دارد.

ترکیب معدنی موهای گازگیرنده خیلی شبیه به دندان انسان و حیوانات دیگر است. ساختار تریکوم های گیاهان معمولی از فیبر تشکیل شده است، اما در این گزنه ها تریکوم با پوششی از کریستال های کوچک فسفات کلسیم پوشانده شده است و این امر باعث شده موهای نیش زننده سختی غیرمعمولی داشته باشند.


,گیاه,گیاه گوشت خوار,آکا ایران,[categoriy]

گیاهی که گاز می گیرد عکس


محققان هنوز نمی دانند که این گیاه چرا در طول تکامل خود چنین فرآیند منحصر به فردی را در پیش گرفته است. بیشتر گیاهان در ساختارهای خود از سیلیکا یا کربنات کلسیم به عنوان مواد معدنی زیستی استفاده می کنند پس چرا گزنه های صخره ای این کار را نکرده اند؟

یک دلیل متداول برای تکامل این است که یک موجود یک مسیر متابولیکی را دارد یا نه. مساله ای که پیش روی دانشمندان قرار دارد این است که گزنه های صخره ای می توانند سیلیکا را متابولیزه کنند، پس چرا کلسیم فسفات می سازند؟


گردآوری: آکا ایران

[ منبع این خبر سایت آکاایرام-سرگرمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گیاهی که گاز می گیرد! +عکس -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات