برقراری عدالت، اعتماد و خودباوری از برکات امام خمینی (ره) است

«راده بوژوویچ» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بلگراد گفت: در شرایطی که دنیا تحت تاثیر اندیشه های کمونیستی و کاپیتالیستی به سمت شرق یا غرب متمایل شده بود، امام راحل با اندیشه نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی نظامی مستقل را پایه ریزی کرد.
استاد صرب نیز با اشاره به تفاوت های امام خمینی (ره) با سایر رهبران معاصر، اندیشه آن حضرت را متعلق به یک نظام و مذهب و قومیت ندانست و دیدگاه امام راحل را متاثر از آموزه های قرآنی، دیدگاهی عمومی و جهانی خواند.
وی افزود: از منظر امام راحل، اسلام از کمال و جامعیتی برخوردار است که برای شناخت آن نمی توان تنها به ظواهر کتاب و سنت اکتفا کرد و دین در فقه و احکام خلاصه نشده و فقه و احکام تنها ابعاد ظاهری و عملی دین را بر عهده دارند و برای شناخت ابعاد باطنی و عقلانی دین در اسلام ناب باید از عقل و فلسفه به عنوان ابزار و روش شناخت استفاده کرد.
بوژوویچ با اشاره به تاثیرات شگرف انقلاب اسلامی ایران در جهان گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) نقطه عطفی برای مبارزه با مستکبران و دفاع از مظلومان و مستضعفان بود و این انقلاب به الگویی برای جهانیان تبدیل شده است.
استاد دانشگاه صربستان که کتاب های بسیاری را در مورد امام خمینی(ره) مطالعه کرده است، تاکید کرد: امام راحل همواره در طول زندگی و فعالیت های خود، وحدت را عاملی مهم در موفقیت امت اسلامی می دانست و همواره در سخنرانی ها و رهنمودهایش بر این موضوع تاکید داشت.
استاد ادبیات عرب دانشگاه صربستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، ایران را به قدرت بزرگ منطقه ای و مدافع صلح جهانی تبدیل کرد و تحولات عظیمی را در نظام جهانی بوجود آورد که اکنون این تحولات در عرصه های مختلف از جمله صلح و احترام به حقوق ملت ها تجلی یافته است.
این نویسنده صرب با بیان این که سخنان الهام بخش و راهنمایی های امام خمینی(ره) تاثیر بزرگی برای نجات مسلمانان جهان از سیطره استکبار داشته است، تاکید کرد: پیروی از اندیشه و شخصیت آن حضرت راه وحدت و پیشرفت را در جهان اسلام هموار می کند.
بوژوویچ که در دو نوبت ریاست دانشکده ادبیات دانشگاه بلگراد را بر عهده داشت، گفت: آمریکا که اغلب در مسایل و بحران های بین المللی از نیروی نظامی استفاده می کند، در مذاکرات با ایران با کشوری قدرتمند و با مردم متحد رو به بوده است.
شرق شناس صرب با بیان اینکه اقدامات زیادی از اهداف امام خمینی (ره) تاکنون اجرا شده و بسیاری از آنها نیز عملی نشده است، وظیفه نسل کنونی ایران را ادامه راه امام و رهبر عالیقدر خود برای سربلندی ملت ایران عنوان کرد.
اروپام**436** 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برقراری عدالت، اعتماد و خودباوری از برکات امام خمینی (ره) است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات