سفیر سعودی در عراق آموزش کار دیپلماتیک نیاز دارد

به گزارش ایرنا، خانم حنان الفتلاوی در بیانیه ای که روز جمعه در اختیار رسانه ها قرار داد، از دولت عراق نیز خواسته است سکوت را کنار گذاشته و با ثامر السبهان سفیر سعودی در این کشور برای اجتناب از سخنان مداخله جویانه در امور داخلی عراق ، اتمام حجت کند.
به دنبال اظهارات اخیر ثامر السبهان سفیر سعودی در خصوص تغییرات در ترکیب جمعیتی عراق موجی از اعتراض ها علیه وی در فضای رسانه ای این کشور شکل گرفته است، بطوری که خانم الفتلاوی این اظهارات را مغایر اصول کار دیپلماتیک در هر کشوری دانسته و از دولت عراق خواستار اخراج وی از کشور شده است.
قاسم الاعرجی رئیس فراکسیون بدر در پارلمان عراق نیز هفته گذشته، حضور السبهان در عراق را با هدف ایجاد فتنه انگیزی های فرقه ای توصیف و وی را به دفاع از تروریسم متهم کرده بود.
الاعرجی گفته بود که السبهان در کسوت یک دیپلمات در عراق کار نمی کند.
به عقیده بیشتر کارشناسان و تحلیلگران سیاسی ، تیم الجبیر در وزارت خارجه عراق ، بیش از آنکه کار دیپلماتیک بلد باشند و انجام دهند، نظامی گرا و امنیتی هستند، این درحالی است که در تمام دنیا دیپلمات ها، معمولا خلاف مسیر جنگ و اظهارات تنش آمیز حرکت می کنند.
به گفته برخی منابع رسانه ای در عراق، دولت سعودی طی دو هفته اخیر تلاش زیادی برای جلوگیری و توقف عملیات آزادسازی فلوجه کرده و فشار زیادی به دولت عراق وارد کرده است.
همچنین تند شدن ادبیات سعودی ها نسبت به حکومت و احزاب و جریان های سیاسی عراق نیز به حدی تند و مداخله جویانه شده که خشم عراقی ها را در پی داشته است.
برخی فعالان رسانه ای می گویند، سعودی ها عراق را نیز مانند برخی کشورهای متحدش تصور می کنند که به دلیل وابستگی به پول ریاض به رعیت این کشور تبدیل شده اند.
خاورم*4*1770* 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفیر سعودی در عراق آموزش کار دیپلماتیک نیاز دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات