ایجاد اعتماد میان جوانان و مشارکت آنان در تصمیم گیری ها راه مقابله با گرایش های افراط گرایانه است

به گزارش ایرنا، یان الیاسون در نشست روز جمعه مجمع عمومی این سازمان که به منظور بحث و بررسی پیرامون موضوع آسیب پذیری کودکان و جوانان جهان در مقابل افراط گرایی های خشونت آمیز برگزار شد، این نشست را فرصتی برای ادامه بررسی های گذشته در ارتباط با موضوع برخورد با افراط گرایی خشونت آمیز و ترویج صلح خواند.
الیاسون با اشاره به این که در سال های اخیر کودکان و نوجوانان جهان بطور گسترده و دردناکی قربانی آسیب های ناشی از افراط گرایی خشونت آمیز شده اند، یادآور شد در حال حاضر 46 درصد از جمعیت جهان را جوانانی تشکیل می دهند که سن آنها زیر 25 سال است و درصد زیادی از این نسل در کشورهای آفریقا و خاورمیانه زندگی می کنند.
وی افزود: بسیاری از این جوانان بطور ناعادلانه ای از نابرابری ها، محرومیت ها و بیکاری های گسترده رنج می برند و همین تبعیض ها و بی عدالتی ها براحتی آنها را به امید دستیابی به رفاه و سربلندی جذب تبلیغات و وعده های افراط گرایان می کند.
قائم مقام دبیر کل سازمان ملل، کودکان و جوانان را پیام آوران امید به آینده جهان دانست که باید به آنها بعنوان ظرفیت هایی برای ساختن جهان آینده نگاه کرد و کوشید تا این ظرفیت ها را بکار انداخت و از آنها استفاده کرد.
الیاسون با ذکر این نکته که گروه ها و تشکیلات تروریستی در جهان امروز با بکار گرفتن شبکه های اجتماعی و یا تماس های مستقیم اینترنتی و استفاده از حربه وحشت پراکنی و یا وعده های مالی جوانان را به خود جذب می کنند، گفت که به همین دلیل تنها راه جلوگیری از گرایش آنها به تروریسم و افراط گرایی تقویت امید و اعتقاد به آینده ای بهتر در آنها است.
قائم مقام بان کی مون به این نکته نیز اشاره کرد که جهان امروز باید به تحولات و پیشرفت های فن آوری در جهان که بعنوان وسیله ای برای جذب این جوانان مورد استفاده قرار می گیرند توجه بیشتری نشان بدهد و نباید صرفا برای هدایت جوانان به شیوه های سنتی بسنده کرد.
وی یکی دیگر از ضرورت ها در این تلاش ها را ایجاد اعتماد میان جوانان و رهبران سیاسی کشورها و استفاده از نیروهای جوان در عرصه تصمیم گیری های جامعه ذکر کرد.
شبد**4-541**1953** 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد اعتماد میان جوانان و مشارکت آنان در تصمیم گیری ها راه مقابله با گرایش های افراط گرایانه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات