پیشروی عراقی ها به سمت مرکز شهرهای فلوجه و الصقلاویه برغم کارشکنی ها

منابعی در منطقه عملیاتی به خبرنگار ایرنا گفتند که نیروهای جهاد و البناء در ادامه عملیات آزادسازی فلوجه به یک کیلومتری مرکز این شهر رسیده اند.
این منابع همچنین گفتند که نیروهای ارتش عراق نیز به سمت جنوب شرق الصقلاویه درحال پیشروی هستند و حلقه محاصره داعش در این منطقه کامل شده است و عناصر تروریستی داعش با قطع مسیرهای دسترسی به خارج از منطقه ، به دام افتاده اند.
از سوی دیگر همین منابع گفتند که درگیری های سنگین میان نیروهای الحشدالشعبی و داعش در روستای خلف السلطان در شمال غرب فلوجه درجریان است و نیروهای عراقی از محور جنوبی این شهر ، به سمت منطقه 'حی الشهداء' به حرکت در آمده اند.
پیشروی نیروهای عراقی در محورهای مختلف منطقه عملیاتی فلوجه درحالی ادامه دارد و نبردها وارد چهاردهمین روز خود شده است که هنوز برخی جریان های داخلی و منطقه ای تلاش دارند، این عملیات را متوقف کنند.
این جریان ها که تاکنون نسبت به وضعیت اهالی فلوجه و ظلم داعش به آنان از جمله کشتار جوانان و تجاوز به زنان و قتل آنان، طی 30 ماه گذشته هیچ واکنشی نداشته اند.
پاییز سال گذشته ، این گروه تروریستی در اقدامی حیرت انگیز بیش از 10 دختر و زن جوان در فلوجه را به دلیل عدم تمکین به خواسته هایشان، مورد تجاوز جمعی قرار داده و پس از قتل آنان اجساد را در خارج شهر رها کردند که خبر آن در داخل عراق با سر وصدای زیادی همراه شد، اما حامیان داعش سکوت کردند.
مرجعیت عالی عراق روز جمعه در پی تشدید این تبلیغات از نیروهای عراقی اعم از ارتش و الحشد الشعبی و پلیس مرکزی درخواست کرد در حمایت از اهالی غیرنظامی و خانواده ها تلاش کنند.
نماینده آیت الله سیستانی در نماز جمعه این هفته کربلا تاکید کرد که رزمندگان از جان و مال اهالی فلوجه و مناطق آزاد شده مراقبت کنند.
براساس این گزارش طی دو هفته گذشته از هنگام آغاز عملیات، هزاران نفر در قالب حدود 500 خانوار بدون کمترین آسیب جانی از چنگال داعش آزاد و به مناطق امن انتقال داده شدند.
گروه تروریستی و تکفیری داعش تاکنون از اهالی فلوجه و مناطق اطراف به عنوان سپر انسانی استفاده می کرد.
خاورم*4*1770* 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشروی عراقی ها به سمت مرکز شهرهای فلوجه و الصقلاویه برغم کارشکنی ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات