بواتنگ: درمقابل نژادپرستی صبورم


به گزارش "ورزش سه"، جروم بواتنگ معتقد است تجدیدنظر درمورد برخی مفاهیم نمادین رواج یافته در زبان آلمانی که در عمق خود به پیش‌داوری درمورد سیاه‌پوستان می‌پردازد ضروری است.

مدافع ملی‌پوش بایرن که در پی اظهارات اخیر قائم مقام حزب AfD (الترناتیو برای آلمان) درگیر مسائل حاشیه‌ای شده است، به رسانه‌های آلمان گفت:" اگر از همین لحظه فعلی هم بتوان این اصلاحات را حذف کرد تا بدینوسیله هیچ جوانی دیگر احساس بدی پیدا نکند، چرا که نه؟ بالاخره موضوع بر سر احترام به کلیه انسان‌هاست."

 

 

 

او در ادامه با تاکید بر صبوری‌اش در صورت مواجهه با حملات نژادپرستانه، افزود:" دنی الوس روز که به سمتش موز پرتاب کردند اما او موز را برداشت و پوست گرفت و خورد، الگو پیشروی ما شد."


الکساندر گاولاند روز گذشته به "فرانکفورتر الگماینه" گفته بود:" مردم ما یکی مثل بواتنگ را به عنوان بازیکن فوتبال قبول می‌کنند، اما دوست ندارند چنین کسی را در همسایگی خود داشته باشند." این اظهارات موجی از همبستگی هواداران و حتی دست اندرکاران فوتبال آلمان با این مدافع سیه‌چرده غنایی‌الاصل که از سال 2009 برای تیم ملی آلمان بازی می‌کند را در پی داشت.


گفتنی است جروم بواتنگ که از پدری غنایی و مادری آلمانی در شهر برلین متولد شده است، به دلیل هویت غالب آلمانی‌اش پیراهن ملی ژرمن‌ها را بر تن می‌کند.


[ منبع این خبر سایت ورزش3 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بواتنگ: درمقابل نژادپرستی صبورم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات