زمام امور آینده در دستان پرقدرت محور مقاومت

حزب الله پایداری محور مقاومت در برابر جنگ جهانی علیه سوریه سبب شده صفحه‌ها در هم پیچیده شود و صفحه دیگری آغاز شود که به‌یقین به‌سود محور مقاومت و زیان دشمنان سرسخت سوریه تمام خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «الاخبار» لبنان، پنج سال از بحران سوریه سپری می‌شود. به‌طور خلاصه می‌توان آثار این جنگ را این‌گونه دسته‌بندی کرد و به این واقعیت‌ها دست یافت و آینده‌نگری کرد.

1: نگاه‌های در عرصه بین الملل تغییر کرده است. این تغییر از شهروندان سوریه آغاز شد و سپس به افکار عمومی جهان رسید. پس از این، همه بحران سوریه، ماهیت آن و نقش مثبت و منفی کنشگران مختلف را بهتر درک خواهند کرد. اکنون اوضاع سوریه شفاف‌تر است. این مسئله برای محور مقاومت بسیار مهم بود و این محور در انتظار آشکار شدن آن بود. بحران سوریه در هر سطحی از این دیدگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

2: تروریسم: تروریسم به‌عنوان یک ایدئولوژی نه‌تنها مرزهای سوریه را در نوردیده است، بلکه این ایدئولوژی قاره‌ها را فراگرفته و بر یاوه‌گویی‌هایی که از وجود مکانیزم‌های کنترل برای جلوگیری از گسترش تروریسم و استفاده از آن در موارد لازم صحبت می‌کردند، خط بطلان کشیده است.

3: مسئله پناه‌جویان و خطرات ناشی از آن

4: مشروعیت‌ها و اولویت‌ها: به‌نسبت مشروعیت میان حکومت و مخالفان سوریه  این کشور و منطقه وارد مرحله تغییر شده است.

5: تغییر میان آمریکا و عربستان: بحران سوریه میزان اختلاف میان آمریکا و عربستان را درباره مسئله سوریه و دیگر مسائل منطقه نشان داد.

6: به نظر می‌رسد شرط‌بندی روی سیاست دولت آینده آمریکا درباره بحران سوریه شرط‌بندی روی سراب است.

7: الزام حل سیاسی بحران: حل سیاسی بحران کوتاه‌ترین راه است و هیچ جایگرینی ندارد. هرگونه تلاش برای نادیده گرفتن این واقعیت به‌معنای تلاش برای دامن زدن به جنگ در منطقه و جهان است. بهترین کاری که مخالفان در این زمینه می‌توانند انجام دهند این است که وضعیت خود را برای داشتن برگ برنده در گفت‌وگوهای آینده بهبود بخشند. غیر از این مسئله این گروه‌ها هیچ اقدامی نمی‌توانند انجام دهند.

8: نزدیک شدن عربستان و رژیم صهیونیستی: نزدیک شدن آشکار رژیم صهیونیستی با عربستان دارای خطرات چندی برای کشورهای عربی و ریاض است. این روابط به‌تازگی وارد مرحله تازه و پیشرفته‌ای شده است و این فراتر از آن چیزی است که رژیم صهیونیستی گمان آن را می‌کرد.

9: حزب‌الله: انتقال به مرحله تازه‌ای از رویارویی با حزب‌الله لبنان. در این مرحله حزب‌الله از مرحله دشمن رژیم صهیونیستی به مرحله دشمن اصلی فراتر رفته است، از این رو آمریکا، رژیم صهیونستی و عربستان با این دیدگاه آمریکا که به‌دنبال ایجاد موازنه کلاسیک در منطقه است این حزب را هدف قرار داده‌اند.

اکنون می‌توان گفت منطق، عقل، زبان منافع و تمایل مردم برای رهایی از بحران اقتضا می‌کند که بحران سوریه از راه سیاسی حل شود. می‌توان گفت محور مقاومت موفق شد با همه هزینه‌ها و سختی‌ها، حمله جهان علیه سوریه را دفع کند و اصول دفاع سبب شده است تا این محور در میز مذاکرات نقش برجسته‌ای داشته باشد. این محور اکنون زمام امور را به‌مفهوم گسترده آن در اختیار گرفته است.

بلکه اکنون زمان انتقام فراگیر در منطقه و نه‌فقط سوریه است. اکنون به‌سبب مقاومت در برابر حمله جهان علیه سوریه صفحه‌ها در هم پیچیده شده و صفحه دیگری آغاز شده که همه سطرهای آن نگاشته نشده و نیاز به زمان دارد، اما به‌یقین این هم به‌سود محور مقاومت و هم زیان دشمنان واقعی آن تمام خواهد شد.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زمام امور آینده در دستان پرقدرت محور مقاومت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات