مشحون: قهرمانی غرب آسیا روحیه به موقعی برای بسکتبال متحول شده بود

محمود مشحون در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه راهی که بسکتبال حرکت در آن را آغاز کرده نتیجه همفکری با قهرمانان پیشین و موافقت آنها با ایجاد تغییرات بوده است، اظهار داشت: شرایط و تغییراتی که در بسکتبال ایجاد شد از قبل برنامه‌ریزی شده بود. تصمیمات مورد نظر در این زمینه با توجه به شرایط قهرمانان که سهم بسزایی در موفقیت سال‌های اخیر بسکتبال داشتند و توافق خود آنها گرفته شد.

وی در این رابطه ادامه داد: اولین نتیجه همفکری و همکاری این دسته قهرمانان و موافقتی که برای ایجاد تغییر در تیم ملی داشتند، همین قهرمانی در غرب آسیاست. جوانانی که به جای قهرمانان به اردو فراخوانده شدند با انگیزه کار کردند و در اولین آزمون توانستند قهرمان غرب آسیا شوند. تلاش آنها دیدنی است، چرا که می‌خواهند از موقعیت به دست آمده استفاده کنند و ثابت کنند می‌توانند جایگزین خوبی برای قهرمانان باشند.

رئیس فدراسیون بسکتبال با یادآوری اینکه برگزاری مسابقات غرب آسیا به یکباره در تقویم فدراسیون منطقه قرار گرفت، خاطرنشان کرد: این رقابت‌ها و حضور در آن فرصتی کاملا به موقع برای ایران بود. بهترین موقعیت بود برای محک زدن جوانان اردونشین پیش از اینکه در مسابقات مهمتری شرکت کنند.

مشحون با اشاره به حضور تیم‌های اردن، لبنان در مسابقات غرب آسیا و پیروزی تیم ایران برابر این تیم‌ها گفت: این‌ها تیم‌هایی هستند که در مسابقات آسیایی همراه با ایران و به عنوان نمایندگان غرب آسیا در جمع بهترین‌ها قرار می‌گیرند. البته قطعا این تیم‌ها هم برای غرب آسیا تغییراتی داشته‌اند، همان‌طور که ایران بدون بهترین‌های سالهای اخیر خود به میدان رفت، اما در هر صورت اینکه توانستیم با ترکیب جوان ایجاد شده قهرمان شویم، انگیزه و روحیه‌ای تازه ای برای بسکتبال تازه متحول شده بود. 

وی با بیان اینکه جوانان بسکتبال که تازگی پا به عرصه خودشناسی گذاشته‌اند با این قهرمانی انگیزه و روحیه مضاعفی برای ادامه کار و محکم کردن جای پای خود پیدا کرده‌اند، گفت: در مجموع جوانان بسکتبال ایران نسبت به گذشته به خودباوری بیشتری رسیده‌اند. بهنام امروز، بهنام سال قبل نیست، همان طور که سجاد مشایخی و آرمان زنگنه بازیکن‌های سال گذشته نیستند. این تغییرات فقط مربوط به یک ماه و نیم گذشته نیست، بخش بزرگ این موضوع به خودباوری و انگیزه بالای خود بازیکنان برمی‌گردد.

رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین تاکید کرد: بازیکنان تیم می‌دانند که از سوی اعضای کادر فنی با یک چشم ارزیابی می‌شوند و همین موضوع روی روند کار آنها و اینکه باید با جدیت پیگیر کارشان باشند، تاثیر گذاشته است. درست است که شانسی برای المپیکی شدن نداریم، اما همه بازیکنان از حالا به فکر ۴ سال آینده هستند که بتوانند در قالب تیم ملی برای المپیک ژاپن سهمیه بگیرند.

مشحون در پایان موفقیت‌های اخیر تیم ملی والیبال در راه کسب سهمیه المپیک را تبریک گفت و اظهار داشت: بسکتبال برای المپیک ۲۰۰۸ سهمیه گرفت، اما طی سالهای گذشته توجهی که باید به موفقیت‌ها و قهرمانی‌های این رشته می‌شد انجام نگرفت. امید دارم از این پس توجه بیشتری به بسکتبال شود و خیلی از کم و کاستی‌های این رشته مرتفع شود تا دوباره به جایگاه المپیکی خود بازگردیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشحون: قهرمانی غرب آسیا روحیه به موقعی برای بسکتبال متحول شده بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات