قدرت تقابل با استکبار برگرفته از مکتب امام راحل (ره) است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اسماعیل سعادت عصر جمعه در آیین گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در مصلی کرمان اظهار کرد: مکتب اسلام وابسته و قائم به شخص و فرد نیست و آرمان و مکتب و راه و مسیر مشخص است.

وی به رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) اشاره کرد و گفت: اسلام بعد از  پیامبر (ص) به تاکید قرآن کریم که  به عنوان یک انسان برگزیده، نبی و مرسل بودند نه تنها از بین نرفت بلکه با قوت ادامه پیدا کرد.

عضو حفاظت اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح افزود: هدف اصلی، مکتب بود اما دشمن می خواست وانمود کند مسئله اصلی پیامبر است همانطور که در زمان امام خمینی (ره) خواستند اینگونه القا کنند.

وی با بیان اینکه هیچ جای دنیا انقلاب اسلامی ایران بی نام امام خمینی (ره) شناخته شده نیست، گفت: اسم نظام و امام متقارن و همراه است و هویت این انقلاب به نام امام است و نمی شود این دو را از هم جدا کرد.

حجت الاسلام سعادت گفت: اولین جاهلیت در جزیره العرب بود که با هدایت پیامبر (ص) بعثتی رخ داد و جاهلیت دوم در زمان شاه در مملکتمان بود و رژیم شاهنشاهی در این کشور وضعیتی را از نظر فساد و منکرات و ظلمت ها ایجاد کرد که در ابعاد گوناگون شبیه جاهلیت اول بود.

وی افزود: با محوریت امام راحل (ره) این بعثت در فضای ظلمانی زمان ستم شاهی پهلوی نیز رخ داد و امام شجاعانه فریاد برآوردند و دست روی ریشه فساد و فتنه گذاشتند.

حجت الاسلام سعادت با بیان اینکه ترس از شاه تبدیل به یک فرهنگ شده بود، گفت: امام خمینی (ره) در رژیم شاهنشاهی پشت پا به فرهنگ انحرافی زدند و این روشنگری و بیداردلی امامراحل (ره) در مقابل شاه و ژیم پهلوی به صورت برق آسا اثر خود را در جامعه ظاهر و آشکار کرد.

وی گفت: زمانیکه از امام در سال ۱۳۴۲ پرسیدند که این انقلاب را می خواهید با چه نیرویی پیش ببرید فرمود: یاران ما کودکان در گهواره اند و شهیدان زین الدین، صیاد شیرازی و همت ها، کاظمی ها این ها کودکان در گهواره در سال ۱۳۴۲ بودند که تربیت و پرورش داده شدند و بازو و قدرت امام خمینی (ره) شدند.

حجت الاسلام سعادت افزود: علیرغم تمامی توطئه های دشمنان انقلاب به پیروزی رسید و حاکمیت ستم شاهی عاجز مانده بود.

وی بیان کرد: این تبعیت و ولایت پذیری و این قدرت که از ولایت بروز و ظهور کرد و دشمن به این فکر افتاد که این محور قدرت را از ما بگیرد تا انقلاب به ثمر نرسد و اما در رسیدن به این هدف خود در تقابل با امام خمینی(ره) عاجز ماند.

عضو حفاظت اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه توطئه های گوناگون دشمن ادامه پیدا کرد تا به کودتا و بمباران جماران رسید و در نهایت نقشه اش نگرفت و به ناچار به انتظار نشست تا امام خمینی (ره) در مسیر طبیعی با ناراحتی قلبی پیش برود تا بلکه به آنچه می خواهند برسند و دشمن فکر می کرد که اگر امام برود انقلاب هم می رود.

وی با بیان اینکه راهداران امام (ره) نه میدان مین، نه تله های انفجاری و ... را نمی شناسند گفت: راهداران امام دل به آتش می زنند و تنها به رضایتمندی ایشان می نگرند.

حجت الاسلام سعادت افزود: بعد از رحلت رهبر کبیر انقلاب (ره) ما به داغ ایشان نشستیم و بدترین حسرت بر دل ما ماند و قلب تپنده امت اسلامی از حرکت بازایستاد و اشک ها بر گونه ها جاری شد و دل ها سوخت و از خانه ها ناله ها بلند شد.

وی با بیان اینکه روزی که به داغ امام نشستیم خبرگان رهبری جلسه گرفت و آن وصیت نامه ای که می گفتیم الهی باز نشود گشوده شد و توسط خبرگان خوانده شد، افزود: نگاه ها همه یک مرتبه معطوف به مقام معظم رهبری شد.

حجت الاسلام سعادت گفت: وقتی تکلیف بر گردن رهبر معظم انقلاب قرار گرفت ایشان به قوت آن را گرفتند و بعد از این انتخاب مشخص شد که انسجام و قدرت در درون نظام است و ملت آنچنان مستحکم شد که همه مات و مبهوت ماندند و گفتند رهبری قدرتمند و بزرگ از دنیا رفت و اتفاقی رخ نداد و همچنان انقلاب جاری است.

وی ادامه داد: اکنون به عینه می بینیم در کنفرانس اخیر ۹ رئیس جمهور به دیدار رهبر انقلاب می آیند و زانو می زنند و همگی یک جمله را به تکرار می گویند که آمدیم از شما الهام و رهنمود بگیریم.

حجت الاسلام سعادت یادآور شد: پوتین رئیس جمهور روسیه یکی از ۹ رئیس جمهور  شرکت کننده در کنفرانس اخیر که ابتدا برایشان نیم ساعت و بعد ۴۵ دقیقه وقت ملاقات گذاشته شد آنچنان غرق در معنویت کلام رهبر انقلاب اسلامی ایران شدند که این ملاقات به بیش از دو ساعت به طول انجامید تا جایی که به وی می گویند که بیش از وقت داده شده ملاقات به طول انجامیده و پوتین در جواب می گوید «می خواهم حرف های آیت الله خامنه ای را بشنوم و این ملاقات برای من مهم تر است».

 وی تصریح کرد: سیدحسن نصرالله یک رهبر قدرتمند و قهرمان بعد از جنگ ۳۳ روزه رژیم صهیونیستی به دیدار رهبر می آید و میگوید آمده ام به شما اول تبریک بگویم چرا که فرمانده ما، شما بوده اید.

حجت الاسلام سعادت افزود: اگر امروز قدرت تقابل با استکبار و آمریکا شکل گرفته است همه اش مبتنی بر ابتکار ستیزی و رهنمودهای دشمن ستیزانه امام خامنه ای و برگرفته از امام راحل و مکتبی است که امام پیش روی ما گذاشته است.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قدرت تقابل با استکبار برگرفته از مکتب امام راحل (ره) است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات