184 بقعه متبرکه در گیلان بازسازی، مرمت واحداث می‌شود

سازمان اوقاف معاون بهره وری،اقتصادی وحقوقی ثبتی اداره اوقاف استان گیلان با بیان اینکه گیلان حدود ۹۴۴ بقعه متبرکه دارد، گفت: بازسازی،مرمت واحداث ۱۸۴ پروژه را در دستور کار خود قرار دادیم.

علی خوشخو در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، در مورد اقدامات معاونت بهره وری واقتصادی اداره اوقاف استان گیلان، اظهار داشت: هر سال بر اساس برنامه هایی که در اوقاف تنظیم می شود فعالیت های خود را تنظیم می کنیم و با توجه به اینکه امسال به نام اقتصاد مقاومکتی نامگذاری شده است سازمان اوقاف گرایش خود را به آن سمت برده است.

وی با بیان اینکه وقف جنبه اقتصادی، فرهنگی واجتماعی دارد، افزود: ذات وقف یک اقدام اقتصادی ماندگار است و واقف داریی خود را در یک ظرف که ماندگار است می ریزد.

معاون بهره وری،اقتصادی وحقوقی ثبتی اداره اوقاف استان گیلان با بیان اینکه اوقاف بتواند در جهاد اقتصادی نقش خود را ایفا کند از ابزار وقف استفاده می کند، تصریح کرد: اگر بتوانیم واقفان را طوری جهت دهی کنیم که زیرساخت اقتصادی درست ایجاد شود می توان بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل کرد.

خوشخو با اشاره به اینکه به دنبال افزایش بهره وری موقوفات هستیم، اظهار کرد:نسبت به تمدید سند اجاره افراد اقدام کردیم وسال گذشته بیش از 2 هزار سند اجاره افراد را تمدید کردیم.

وی از سرمایه گذاری 6 میلیارد تومانی در اماکن موقوفه خبر داد وگفت: سرمایه گذاری موجب افزایش درآمد موقوفات می شود وسرمایه گذاران می توانند به صورت مشارکتی با اوقاف در این زمینه ورد کنند.

معاون بهره وری، اقتصادی وحقوقی اداره کل اوقاف استان گیلان از احداث،بازسازی ومرمت 184 بقعه متبرکه در گیلان خبر داد وگفت: تلاش می کنیم امکانات فرهنگی را در بقاع متبرکه فراهم کنیم که زوار با حضور معنوی خود در بقاع متبرکه حاضر شوند.

/انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «184 بقعه متبرکه در گیلان بازسازی، مرمت واحداث می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات