اعضای شورای شهر اندیمشک انرژی خود را جای حاشیه‌سازی‌ در فضای مجازی برای حل مشکلات شهر هزینه کنند

شورای شهر عضو شورای شهر اندیمشک گفت: ما اگر به دنبال توسعه خدمات شهری هستیم باید عملکرد شهرداری اندیمشک را بدون نگاه سیاسی بررسی کنیم.

کرامت میری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک اظهار داشت: اگر برای ما کمترین اختلاس یا فسادی در شهرداری اندیمشک با محوریت شهردار  محرز می‌شد، لحظه‌ای در استیضاح شهردار اندیمشک درنگ نمی‌کردیم.

وی افزود: رأی اعضای شورای شهر برای ابقا شهردار اندیمشک به شخص نیست رأی ما، برای جلوگیری از بی‌ثباتی در روند مدیریت شهرداری و به تبع آن جلوگیری از اخلال در همین خدمات حداقلی  به شهروندان است.

عضو شورای شهر اندیمشک عنوان کرد: ما عملکرد شهردار اندیمشک را بدون اشکال نمی‌بینیم  اما هرگونه تصمیم در این رابطه باید صادقانه و بدون سیاسی بازی باشد و به شکلی اقدام شود تا مشکلی از مشکلات شهرداری حل شود نه بر مشکلاتش افزوده شود، چرا که  به دلیل ساختار خاص اداری و مالی  حاکم بر شهرداری‌ها، این نهاد همیشه در معرض تخلفات مالی بوده، زیرا وجود بستر چنین تخلفاتی در شهرداری‌ها از دیگر دستگاه‌های دولتی بیشتر است.

وی گفت:  اعضای شورای شهر قبل از انتقاد به شهردار، باید عامل اصلی نابسامانی‌های موجود و حاکم بر شهرداری اندیمشک را بررسی کرده تا مشخص شود، زمینه این مشکلات، تنها شخص شهردار است یا خود شورا و عوامل بیرونی دیگر نیز، مؤثر هستند.

میری بیان کرد: تعدادی از اعضای شورای شهر اندیمشک از همان ابتدا، عهد بستند که با بستن راه سهم خواهی احتمالی اعضای شورا، از ایجاد بستر رانت خواری و هرگونه تخلفات مالی و زمین خواری نیز مماشات نمایند، که در این حوزه موفقیت نسبی هم حاصل شده هرچند برخی ایرادات اساسی همچنان وجود دارد.

وی افزود: ادعای جانب داری از فساد توسط شهردار و مخالفین استیضاح وی، پذیرفته نیست چرا که به گواه اکثریت اعضا شورای شهر اندیمشک، قریب به اتفاق پیگیری‌ها و مبارزه با تخلفات در این شورا با محوریت اعضا شورای شهر و شهردار اندیمشک صورت گرفته است.

عضو شورای شهر اندیمشک اظهار کرد: پیگیری  مشکلات دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اندیمشک، ممنوعیت هرگونه مصالحه زمین و پیگیری و رفع مشکلات موجود در تعیین حریم شهرستان، تشکیل کمیته پیگیری مطالبات پیمانکاران  و احقاق حقوق شهروندان با کمترین هزینه در این حوزه، کشف تخلفات مالی در شهرداری کوی لور اندیمشک و پیگیری برخی تخلفات زمین خواران و تخلفات پیمانکار نیروی انسانی در عدم پرداخت کامل حق بیمه‌ی بسیاری از کارگران شهرداری و ده‌ها مورد ریز و درشت دیگر با پیگیری تمام اعضا شورای شهر اندیمشک از جمله موافقان استیضاح شهرداری صورت گرفته که بیان‌گر جدیت تمام اعضای شورای شهر و شهرداری در پیگیری تخلفات شهرداری اندیمشک است.

وی گفت: زمانی که ما به دلیل مبارزه با فساد و تخلفات در شهر و شهرداری فریاد می‌زدیم متاسفانه کمترین حساسیتی از برخی دوستان  مشاهده نکردیم چرا که اگر امروز تخفیف قانونی 20 درصد با مصوبه‌ی شورا را دوستان تخلف محسوب می‌کنند آیا تخفیف 500 میلیونی در دوره‌ی گذشته تخلف نبود؟ آیا تصرف دانشگاه شهرداری تخلف نبود؟ آیا تخلف پیمانکار نیروی انسانی تخلف محسوب نمی‌شود؟ آیا تخلفات مالی در شهرداری  کوی لور اتفاق نیفتاده است؟  چرا برخی دوستان در آن زمان سکوت کردند مگر تخلف خوب و بد هم داریم.

میری افزود: اصول اولیه کار شورایی تمکین اقلیت به رأی اکثرت بوده و قرار نیست تنها زمانی رأی اکثریت را بپذیریم که به نفع ما باشد چرا که  به هر حال سلایق متفاوتی در شورا وجود داشته و هر عضوی در شورا حق رأی دارد و کسی نمی‌تواند این حق را سلب و نظر خودش را به دیگران تحمیل کند.

عضو شورای شهر اندیمشک بیان کرد: این روش که حتماً باید دیگران مثل ما فکر کنند وگرنه ما تحمل نمی‌کنیم برای هیچ کسی پذیرفتنی نیست و دوستان به دور از احساسات به قواعد دمکراسی پایبند و به رأی اکثریت تمکین نمایند که ادامه این روند تنها باعث حاشیه‌سازی بیشتر و اخلال در امورات شهروندان بوده و شهرداری را  بیش از پیش دچار مشکل می‌کند.

وی گفت: مشکلات شهرداری اندیمشک زاییده عوامل مختلفی بوده که اگر بدون ریشه‌یابی به آن نابسامانی‌ها ورود شود نمی‌توان در اصلاح آن امور موفقیتی کسب کرد چرا که شوراها،  تحت فشار افکار عمومی به خاطر این نابسامانی‌ها برای فرار از انتقادات مردم ساده‌ترین راه یعنی عزل شهرداران را انتخاب می‌کنند و به همین دلیل، در مدت زمان کمتر از 10 سال بیش از 10 شهردار در اندیمشک عزل شده اما نه تنها نا به سامانی‌های شهرداری کم نشده، بلکه بی‌ثباتی مدیریتی مشکلات بیشتری برای شهر به ارمغان آورده است.

میری اظهار کرد: بخشی از مشکلات شهرداری اندیمشک را در بیرون از شهرداری باید جستجو کرد، جایی که شهرداری‌ها عرصه‌ی تاخت و تاز جریانات سیاسی شده و برخی متخلفین  مورد حمایت برخی از منتقدین شهرستانی قرار می‌گیرند و شوراها به جای کمک به حل مشکلات شهرداری، خود مانعی برای اصلاح روند در شهرداری‌ها می‌شوند.

وی افزود: اعضای شورا با آگاهی از این مشکلات ریشه‌ای از همان ابتدا، برخی تمهیدات برای رفع این نابه سامانی‌ها در نظر گرفته و در برخی  زمینه‌ها موفقیت نسبی هم کسب شد، اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب، راه دشواری وجود دارد که الزام  شهرداری به رعایت تشریفات مزایده و مناقصه، عدم ورود اعضای شورا در بحث تخفیف عوارض، ممنوعیت  جذب نیرو جدید در شهرداری، ممنوعیت هرگونه مصالحه‌ غیر قانونی زمین، تصویب حسابرسی شهرداری، جلوگیری از تصرفات در املاک شهرداری و تصویب ممیزی املاک، نمونه‌ای از این موفقیت است. 

عضو شورای شهر اندیمشک عنوان کرد: کمیسیون فرهنگی شورای شهرداری اندیمشک نیز با برگزاری جلسات مشترک با دستگاه‌های فرهنگی جهت بررسی برخی آسیب‌های اجتماعی و ارائه راهکار به منظور مقابله با این آسیب‌ها  باوجود محدودیت منابع مالی شهرداری، برگزاری همایش‌هایی با موضوع تجلیل از بانوان فاطمی، همایش تجلیل از ورزشکاران مدال آور، برگزاری جشن‌های اعیاد مذهبی، کمک به برگزاری برنامه‌های طنز جهت ایجاد فضای شادی و نشاط، کمک به اعزام تیم‌های ورزشی، کمک به برگزاری مسابقات ورزشی، مساعدت به جشنواره‌های هنری، کمک به هیئت مذهبی، کمک مالی به مساجد، نام گذاری بیش از 50 خیابان به نام شهدای 8 سال دفاع مقدس، را در این مدت اجرا کرده است.

وی گفت: فرصت‌ها مانند ابر بهاری می‌گذرند پس دوستان موافق استیضاح شهردار، انرژی خود را به جای صرف کردن در فضای مجازی و استمرار این حاشیه سازی‌ها، برای حل مشکلات شهر و شهرداری هزینه کنند که البته این مهم، تنها در سایه همدلی و همراهی با سایر اعضا در چارچوب قانون امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعضای شورای شهر اندیمشک انرژی خود را جای حاشیه‌سازی‌ در فضای مجازی برای حل مشکلات شهر هزینه کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات