توسعه صنایع کوچک در سایه حمایت دولت

صنایع کوچک می توانند به صنایع بزرگ کمک کنندامرالله امینی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه صنایع کوچک مانند حلقه های زنجیر به هم پیوسته، می توانند کمک زیادی به صنعت داشته باشد افزود: بنابراین برای توسعه صنایع کشور نیازمند اصلاح نقشه راه صنایع کوچک و بزرگ هستیم تا بتوانیم رونق را به عرصه صنعت برگردانیم.
وی با اشاره به اینکه صنایع کوچک برای پویایی و توسعه نیاز به اخذ تسهیلات بانکی دارند گفت: متاسفانه صنایع کوچک و بزرگ همچنان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند به طوری حتی بانک ها با ارائه تسهیلات ناچیز تاکنون نتوانستند گرهی از مشکلات این بخش را بازکنند؛ چرا که دلیل اصلی این امر بیشتر به خاطر نبود مطالعه در ارائه تسهیلات است.

این کارشناس اقتصادی در ادامه تصریح کرد: برای ایجاد ارتباط بین صنایع کوچک و بزرگ باید وزراتخانه صنایع و معادن برنامه مدون داشته باشد تا بتواند این حلقه های توسعه ای را به همدیگر متصل نماید؛ چرا با این علاوه بر ایجاد اشتغال عرصه برای رونق اقتصادی در بخش خای مختلف فراهم می شود.
امینی با بیان اینکه به چند طریق می توان مشکل رکود را برطرف کرد اظهار داشت: یکی از گزینه گشایش اعتبار از لحاظ مسایل مالی و پولی است که می تواند به واحدهای تولید کمک قابل توجه ای نماید.

وی در پایان تاکید کرد: مسئولان می توانند کمک شایانی به واحدهای تولیدی داشته باشند چرا که کمک به آنها سبب شده که بتوانند واحدهای تولیدی خوبی داشته باشند و باعث عدم تعدیل نیرو دراین بخش های تولیدی باشند.
 
 انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توسعه صنایع کوچک در سایه حمایت دولت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات