کشف عامل بیماری ام اس

مطالعات جدید نشان می دهد جهش ژنی عامل بیماری « ام اس» است. شبکه خبر: پژوهشگران کانادایی دریافته اند جهش ژنی عامل این بیماری سخت علاج است.پژوهشگران مرکز مغز و اعصاب دانشگاه « بریتیش» کلمبیا در « ونکوور» کانادا می گویند افراد دارای جهش در ژنNR1H3  هفتاد درصد احتمال ابتلا به نوع سریع و پیشرونده ام اس را دارند.

پژوهشگران معتقدند مصرف ویتامین دی می تواند از ام اس پبشگیری کند.

نورخورشید منبع اصلی ویتامین دی است. غربالگری در این باره مشخص می کند چه افرادی به نور خورشید بیشتری نیاز دارند.
این یافته، عامل وراثت را در بیماری ام اس تایید می کند و کسانی که اقوام آنها سابقه این بیماری را دارند باید مورد آزمایش های تشخیصی قرار بگیرند.

ام اس بیماری التهابی است که در آن غلاف‌های میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع آسیب می‌بینند و فرد دچار اختلال یا ناتوانی در حرکت می شود.

متخصصان مغز و اعصاب معتقدند: اگر فردی این ژن را داشته باشد، احتمال ابتلای وی به ام اس افزایش می یابد. تشخیص این ژن یا جهش ژنی فرصتی مناسب برای پیشگیری از این بیماری یا کندی روند آن  ایجاد می کند.

ام اس چند نوع است که در حالت معمولی و غیرپیشرفته افراد مبتلا می توانند راه بروند و در نوع پیشرفته قادر به حرکت نیستند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشف عامل بیماری ام اس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات