کدام تعاونی‌ها ضمانت‌نامه می‌گیرند؟


مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون گفت: نیمی از ضمانت‌نامه‌های صندوق در سال 1395 برای تعاونی‌هایی صادر خواهد شد که متقاضی ضمانت‌نامه معاملات و سرمایه در گردش باشند.
مهدی حسین نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بر اساس این ضمانت‌نامه، ‌تعاونی‌ها می‌توانند مواد اولیه مورد نیاز خود را از طریق شرکتهای بزرگ تولید کننده در بازه سه ماهه، شش ماهه و یک ساله با کارمزد 1 درصد تامین کنند.
وی فلسفه تشکیل صندوق را مورد اشاره قرار داد و گفت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون به عنوان جایگزین وثیقه برای تعاونگرانی که توان مالی ندارند یا نمی‌توانند خود را با ضوابط بانکی تطبیق بدهند تشکیل شده و از جمله اقداماتی که تاکنون صورت داده حمایت از تعاونی‌های تامین نیاز مرغداران و دامداران بوده است که به این وسیله رونق نسبی برای تولید گوشت کشور فراهم شده است.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با اعلام حمایت از طرح‌های صنعتی و خدماتی مرتبط با صنعت و کشاورزی گفت: دلیل حمایت ما پایین بودن میزان خطرپذیری در رسته‌های شغلی این دو بخش است.
حسین نژاد همچنین با اشاره به مصوبه اخیر هیات وزیران مبنی بر اصلاح اساسنامه صندوق خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون از واحدهای خرد و کوچک تعاونی و غیر تعاونی حمایت و این واحدها را برای استفاده از ظرفیتها و تسهیلات بانکی تجمیع و ساماندهی خواهد کرد.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کدام تعاونی‌ها ضمانت‌نامه می‌گیرند؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات