ساف نشست پاریس را 'بسیار مهم' ارزیابی کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه از رام الله،‌ 'ریاض المالکی' گفت: نشست روز گذشته پاریس 'بسیار مهم' بود چرا که در 'مرحله ای بسیار مهم' برگزارش شد اما فلسطینی ها انتظار داشتند بیانیه پایان این نشست بهتر از این باشد.
صائب عریقات فرد شماره دو سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) نیز با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد: 'نشست پاریس بیانگر این پیام آشکار بود که در صورتی که به اسرائیل اجازه داده شود سیاست شهرک سازی و تبعیض نژادی را در فلسطین اشغالی ادامه دهد، آینده با افراطی گری و خونریزی بیشتر همراه خواهد بود.'
نشست پاریس در حالی برگزار شد که تل آویو بر خلاف فلسطینی ها آن را 'فرصت از دست رفته' توصیف کرد.
'امانوئل ناشون' سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی از نشست پاریس به عنوان نشستی یاد کرد که مواضع فلسطینی ها را تندتر کرد.
ناشون خاطر اظهار کرد:‌ 'جامعه بین الملل به جای التماس از محمود عباس، باید وی را متقاعد کند که به مذاکرات فوری و مستقیم با اسرائیل روی آورد.
سازمان آزادیبخش فلسطین تنها سازمانی است که جامعه جهانی آن را تأیید کرده است و به عنوان نماینده فلسطینی ها می شناسد و این در حالی است که سایر گروه های مبارز فلسطینی از جمله گروه حماس که کنترل غزه را در اختیار دارد،‌ بارها مخالفت خود را با نشست هایی مانند نشست پاریس اعلام کرده اند.
به گزارش ایرنا؛ فرانسه با هدف قرار دادن حمایت از روند مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و فلسطین در دستور کار بین المللی و یافتن زمینه مشترک برای بازگشت این دو به میز مذاکره، وزیران خارجه قدرت های بزرگ را روز جمعه گرد هم آورد.
با توجه به شکست میانجیگری آمریکا در برقراری صلح بین رژیم صهیونیستی و فلسطین و تمرکز واشنگتن بر انتخابات ریاست جمهوری نوامبر در آمریکا، فرانسه به منظور برگزاری نشستی که هدف آن شکستن بن بست موجود بر سر راه صلح اسرائیل و فلسطین و ایجاد حرکت دیپلماتیک جدیدی در این روند است، نهایت تلاش خود را برای گردآوردن نقش آفرینان عمده در روند صلح خاورمیانه به کار بسته است.
نشست پاریس، نخستین نشست بین المللی درباره سازش بین رژیم صهیونیستی و فلسطین پس از نشست سال 2007 در 'آناپولیس' در آمریکاست که در آن سال بدون نتیجه به پایان رسید. تاکنون اقدامات پیشین برای ترغیب رژیم صهیونیستی و فلسطین به توافق بر سر صلح به جایی نرسیده است.
تشدید ساخت شهرک های صهیونیست نشین در اراضی فلسطین اشغالی یکی از بزرگ ترین موانع دستیابی به راه حلی برای حل و فصل این منازعه بوده است. در نشست پاریس حدود 30 وزیر و نماینده کشورهای عربی و غربی از جمله آمریکا، سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا حضور داشتند اما از دولتمردان فلسطین و رژیم صهیونیستی دعوت نشده بود.
بیانیه پایانی نشست پاریس ساعاتی پیش منتشر شد و در این بیانیه از شهرک سازی های رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از عوامل به برقراری صلح در منطقه یاد و بر لزوم پایان دادن به آن تأکید شد.
در بیانیه پایانی نشست پاریس تأکید شده است که شهرک سازی و افزایش درگیری ها و خشونت ها، دو عاملی هستند که راهکار تشکیل دو کشور مستقل را برای برقراری صلح در خاورمیانه به خطر می اندازند.
شبد**9041**1504

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساف نشست پاریس را 'بسیار مهم' ارزیابی کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات