جوامع اسلامی به اندیشه‌های الهام بخش امام راحل نیاز مبرم دارد

«لی شیائو لونگ» که در حاشیه برگزاری آیین بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی با خبرنگار ایرنا گفت وگو می‌کرد، اظهار داشت: متاسفانه شرایط بسیاری از کشورهای منطقه بویژه کشورهای اسلامی به دلیل نفوذ عوامل غربی شرایط نامناسبی را سپری می کنند و تنها راه چاره این کشورها اتحاد، همبستگی و رهایی از اندیشه های متحجرانه است.
وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) همواره همه ملت ها بویژه امت اسلامی را به وحدت ترغیب و تشویق می کردند و من معتقدم که تنها راه رهایی کشورهای اسلامی درگیر در جنگ و خونریزی، توجه آنان به آموزه های امام و همان وحدتی است که ایشان بر اجرای آن تاکید داشتند.
«لی» یادآور شد: رمز و راز ماندگاری امام خمینی (ره) در اندیشه مسلمانان جهان به رغم گذشت سال ها از رحلت ایشان، قرآنی بودن حرکت تحت رهبری این عالم ربانی بود و به همین خاطر همه مسلمانان و حتی افراد غیرمسلمان باید این نکته مهم را درک کنند.
او اظهار داشت: در صورتی که کشورهای اسلامی درگیر جنگ، به اندیشه های وحدت بخش امام خمینی (ره) تاسی کنند، بر بسیاری از موانع و مشکلات پیش رو چیره شده و به پیروزی خواهند رسید.
مدیر سایت خبری جوانان مسلمان چین با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) قابلیت تحقق حکومت اسلامی را به جهانیان ثابت کردند، یادآور شد: امروز اتحاد میان جوامع اسلامی حلقه گم شده ای است که پیروان واقعی امام خمینی (ره) باید با تاسی از منش سیاسی و شیوه رفتاری ایشان، اقدامات اساسی و عملی برای تحقق چنین موضوعی را در دستور کارشان قرار دهند.
«لی شیائو لونگ» تلاش های برخی جریانهای مرموز برای القای اختلافات شدید درونی در جهان اسلام را حرکتی دانست که به هیچ وجه منافع ملت های مسلمان را در پی نخواهد داشت و از مسلمانان جهان خواست نسبت به این موضوع هوشیار باشند.
وی با تاکید بر لزوم پیگیری و احیای آموزه های اصیل اسلامی که رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران از منادیان اصلی آن در قرن حاضر محسوب می شوند، اظهار داشت: شکی نیست که تاکید بر آموزه های اسلامی و ندای وحدت بخش امام خمینی (ره) در این ایام که با رحلت ایشان نیز مصادف گشته، می تواند از جمله راه های نجات جهان اسلام از شرایط نگران کننده کنونی باشد.
او همچنین تاکید کرد: ملت ایران در آن برهه از زمان که شرایط بسیار سختی نیز بر این کشور حاکم بود، توانستند با هدایت و رهبری امام خمینی (ره) در برابر رژیم شاهنشاهی به پیروزی رسیده و وظیفه سنگین خود را به نحو شایسته به سرانجام برسانند و از این آزمون سربلند بیرون بیایند.
«لی شیائو لونگ» در عین حال امام خمینی (ره) را دارای شخصیتی معرفی کرد که همواره تلاش داشتند اسلام را به عنوان دین صلح، محبت و عدالت به جهانیان معرفی کنند.
فعال رسانه ای چین همچنین به راهبردهای عملی امام خمینی (ره) برای تحقق وحدت در جوامع اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: ایشان همواره یکی از مهم ترین عوامل تفرقه در جهان اسلام را عوامل خارجی می دانستند و اعتقاد داشتند که این عوامل با استفاده از ابزارهای داخلی خود، به تخریب وحدت در جوامع اسلامی می پردازد.
آساق**231**1597

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جوامع اسلامی به اندیشه‌های الهام بخش امام راحل نیاز مبرم دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات