آمار روستاهای خالی از سکنه در ایران

از سال 1335 تا پایان سال 1393، بیش از 34 هزار روستا در کشور تخلیه شده که بخش زیادی از آنها ناشی از نبود آب بوده است. اقتصادنیوز: از سال 1335 تا پایان سال 1393، بیش از 34 هزار روستا در کشور تخلیه شده که بخش زیادی از آنها ناشی از نبود آب بوده است.

سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: در چابهار 60 درصد، اهواز 35 درصد و تبریز 33 درصد حاشیه‌نشینی داریم. همچنین 60 درصد از حاشیه‌نشین‌های تهران را روستایی‌ها تشکیل می‌دهند که به این مناطق مهاجرت کرده‌اند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با اشاره به اینکه نظام برنامه‌ریزی ما آب گریز بوده است، عنوان کرد: در جاهایی از کشور که کمتر به دریا وصل هستیم تراکم جمعیتی ما بیشتر است.

وی تصریح کرد: در بررسی که صورت گرفته است، مساله اقتصادی، تبعیض در ارائه خدمات به روستاییان و عدم حمایت‌های معنوی توسط مقامات محلی و منطقه‌ای از روستاییان سه دلیل اصلی مهاجرت روستاییان بوده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور افزود: کمی درآمد روستاییان نسبت به شهرنشین‌ها و عدم شغل مناسب با تحصیلات فرزندان روستاییان، علت 60 درصد از مهاجرت روستایی‌ها به شهرها بوده است.

وی ضمن تاکید بر ضرورت اصلاح نظام برنامه‌ریزی کشور، تصریح کرد: باید به پنج اصل مهم اقتصاد مقاومتی شامل دانش بنیان کردن، عدالت بنیانی، مردم محوری، درون‌زایی و برون‌گرایی در روستاها پرداخت.

رضوی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد ریاضتی نیست، بلکه اقتصاد افزایش قدرت مردم و کاهش قدرت تصمیم‌گیران است. اجرا کردن اقتصاد مقاومتی موجب رها شدن از اقتصاد نفت محور، افزایش درآمد اقتصادی مردم و افزایش درآمد مالیات می‌شود.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمار روستاهای خالی از سکنه در ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات