توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اولویت اصلی بانوان نماینده مجلس دهم است

سهیلا جلودارزاده روز شنبه درگفت وگوبا خبرنگاراجتماعی ایرنا افزود: این طرح جامع، طرحی است که از زمان سرپرست خانوارشدن بانوان مورد توجه بوده است و باید تعداد زنان سرپرست خانوار در بانک اطلاعات زنان به ثبت برسند.
به گفته وی، ازآنجا که دو میلیون و 500 هزار زن سرپرست خانوار درکشور وجود دارد، پس باید علاوه بر طرح جامع توانمندسازی، در ثبت اطلاعات همه این زنان و شناسایی آنان اقدامات جدی انجام داد.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح جامع می توان، حمایت های زندگی و مهارتی، آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا رسیدن به شغل و کار مناسب به این زنان را ارائه داد تا بتوانیم در توانمندسازی آنان گام های خوبی برداشته شود.
جلودارزاده افزود: باید زنان سرپرست خانوارحمایت جدی شوند تا رسیدن به خودکفایی و استقلال این زنان در جامعه را شاهد باشیم و توانمندسازی آنان محقق شود.
این نماینده مجلس گفت: درصورتی که زنان سرپرست خانوار به خوبی حمایت و اطلاعات آنان به ثبت برسد و شناسایی شوند، آنان نیز زندگی عادی خودشان را با حمایت ها سپری خواهند کرد و امیدواریم روزی به این مرحله برسیم.
وی اظهارکرد: وجود دو و نیم میلیون زن سرپرست خانوار درکشور نیازمند آسیب شناسی و حمایت است تا از بروز آسیب های اجتماعی برای این قشر جلوگیری شود، اگرچه زنان نسبت به مردان آسیب پذیرترند، اما زنان سرپرست خانوار به خاطرمشکلات بیشتری که برای گذران زندگی خود دارند، بیشتر آسیب می بینند.
وی ابراز امیدواری کرد فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی درگام نخست بتوان طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را اجرایی کند تا گوشه ای از مشکلات این قشر برطرف شود.
جلودارزاده گفت: زنان راه یافته به مجلس شورای اسلامی تمام تلاش خود را برای حمایت از این زنان به کارمی گیرند تا بر مشکلات آنان افزوده نشود.
اجتمام(4)**7268 ** 1418**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اولویت اصلی بانوان نماینده مجلس دهم است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات