برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) و قیام 15 خرداد در کره جنوبی

به گزارش ایرنا، در این مراسم که جمع کثیری از ایرانیان، مسئولان سازمانها، کارکنان سفارت، نهادهای ایرانی و خانواده آنها حضور داشتند، سفیر ایران در کره جنوبی در سخنانی به تشریح و تبیین ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) پرداخت.
حسن طاهریان با اشاره به نقش روحانیت بویژه حضرت امام (ره) در مبارزات 15 خرداد سال 42 اظهار داشت: قیام 15 خرداد آغاز نهضت روحانیت و شروع مبارزات استکبار ستیزی بود که توسط امام راحل بنا گردید و به پیش سوق داده شد.
وی اظهار داشت: این قیام از علت ها و زمینه های مهم گسترش انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و با پشتوانه باور مذهبی و حمایت توده های مردمی به شمار می رود؛ انقلابی که در نهایت به لطف خداوند و همت مردم این کشور در سال 57 به بار نشست و به جهانیان معرفی و شناسانده شد.
سفیر ایران در کره جنوبی یادآور شد که یکی از ویژگیهای اخلاقی و اعتقادی رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران، دانش عمیق ایشان در حوزه های مختلف بویژه فلسفه و آراء فلاسفه بزرگی چون ملاصدرا، فقه و اصول بود و این مهم بعدها در آثار منظوم بر جای مانده از ایشان آشکار گردید.
طاهریان همچنین اعتقاد و باور قدرتمند امام راحل به هدف و مسیری که انتخاب کرده بودند و همچنین اهمیت دادن و اعتماد به خواست و نظر مردم و توجه ویژه به جایگاه مجلس به عنوان نمایندگان مستقیم مردم را از ویژگی های ارزشمند ایشان برشمرد.
سفیر ایران در کره جنوبی در ادامه یادآور شد که همین ویژگیهای ارزنده بود که باعث شد ایشان از جایگاهی والا و ممتاز به عنوان یک رهبر دینی و مردمی بزرگ در تاریخ نهضت های مردمی برخوردار شوند.
وی گفت: امام خمینی (ره) همچنین توجه ویژه ای به باورهای دینی در عرصه سیاسی و اجتماعی به عنوان عاملی مهم برای وحدت جامعه قائل بودند و تاکید داشتند که این موضوع در تحرک سیاسی و نیز هوشیاری بیشتر مسلمانان نقشی موثر دارد.
آساق**1597

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) و قیام 15 خرداد در کره جنوبی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات