مکتب امام خمینی، نجات بخش امت اسلامی/آزادسازی کامل فلسطین در راس اولویت ها قرار دارد

به گزارش ایرنا، شرکت کنندگان در این مراسم که به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان برگزار شد، با گرامی داشت یاد و نام حضرت امام خمینی(ره) تاکید کردند که تمسک به اندیشه ها و آموزه های ایشان بهترین راه برای مبارزه با تروریسم صهیونیستی و تکفیری، حمایت از ملت های مظلوم به ویژه فلسطین است.
سخنرانان در این مراسم، شاهان، صاحبان دلارهای نفتی ، استکبار جهانی و صهیونیست ها و تکفیری های تروریست را بزرگترین خطر برای اسلام و امت اسلامی دانستند و بر حمایت از مقاومت لبنان و فلسطین برای مواجهه با این خطرها تاکید کردند.

** مدرسه امام خمینی ، نجات بخش امت اسلامی
در ابتدای این مراسم و بعداز قرائت قرآن کریم و نواخته شدن سرودهای ملی ایران و لبنان، « محمد فتحعلی » سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان با ادای احترام به مقام والای حضرت امام خمینی(ره) تاکید کرد: امروز برای مقابله با چالش ها و توطئه های استکبار جهانی و نجات امت اسلامی به اندیشه ، مشی ، مدرسه و مکتب امام خمینی (ره) نیاز داریم.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی ، الگوئی تمدنی است که بر ارزش های الهی و آموزه های آسمانی برای رشد و تعالی انسان و تضمین آزادی و سعادت آن و ترویج عدالت مبتنی است.
سفیر ایران تاکید کرد: انقلاب و ایران اسلامی همواره خواستار ارتباط و گفت وگوی بین انسان ها ، وحدت مسلمانان و مستضعفان همه ادیان الهی هستند تا بتوانند یک جبهه جهانی برای ایستادن در مقابل سیاست های ظالمانه جهانی تشکیل دهند.
فتحعلی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران اکنون به دژی برای آزادگان تبدیل شده و حامی حقوق ملت ها و خواستار گفت وگو در جامعه جهانی است.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در سایه رهبری حکیمانه حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت دکتر« حسن روحانی» رئیس جمهوری تاکید می کند که همواره در کنار دولت و ملت لبنان و مقاومت شریف و قهرمان آن قرار دارد که افتخار لبنان و امت عربی و اسلامی است زیرا با خون نیروهای مقاومت لبنان، اسرائیل شکست خورد.
سفیر ایران با بیان اینکه« جمهوری اسلامی ایران برحمایت کامل خود از هرآنچه موجب همگرائی و وحدت ملت عزیز لبنان شود، حمایت می کند»، افزود: امیدواریم بزودی شاهد انتخاب رئیس جمهوری جدید و ثبات ، شکوفائی ، پیشرفت و امنیت بیشترلبنان باشیم.
فتحعلی اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران در کنار همه ملت های مظلوم جهان و در راس آنها ملت فلسطین که خواستار حقوق خود مانند آزادی و استقلال است، می ایستد.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، خواستار وحدت همه ملت و نیروهای فلسطین برای مقابله با توطئه هائی است که درصدد ایجاد فتنه طائفه ای و مذهبی و انحراف سمت و سوی نبرد فلسطین است.
سفیر ایران خاطرنشان کرد: فلسطین قضیه بزرگ و اصلی باقی خواهد ماند و نبرد سرنوشت ساز ما با دشمن صهیونیستی با استفاده از همه ظرفیت ها است که از گروه های تروریستی تکفیری که امروز خطری برای همه هستند، حمایت می کند.

** ملت ایران امروز با افتخار کاشته های امام خمینی را درو می کند
«علی حسن خلیل » وزیر دارائی لبنان هم که به نمایندگی از « نبیه بری » رئیس مجلس لبنان و رئیس جنبش امل در این مراسم شرکت کرده بود، گفت: ارتحال امام خمینی و ناپدید و ربوده شدن امام موسی صدر موجب نشده ما آنان را لحظه ای فراموش کنیم، آنان همواره در میان ما حاضر هستند.
وی از امام خمینی (ره) به عنوان امام عظیم ، ولی و مجاهد بزرگ ، دوست واقعی ملت فلسطین و قدس، ثابت قدم در مقاومت و مقابله با وابستگی و اشغالگری یاد کرد و افزود: ملت فلسطین و همه مسلمانان همواره به ویژه در هر ماه رمضان و آخرین جمعه این ماه مبارک یاد و نام بزرگ ایشان را زنده می کنند.
علی حسن خلیل خاطرنشان کرد:برمبنای اندیشه ها و آموزه های ایشان، جمهوری اسلامی ایران امروز به یک نیروی بزرگ تبدیل شده که دولت ها و حکومت ها در مقابل دروازه های آن صف کشیده اند.
وزیر دارائی لبنان تصریح کرد: آنچه را امام خمینی درعصر خودشان کاشتند امروز ملت ایران با پیروزی ، افتخار و مجد درو می کند.
وی تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران با عزت و سربلندی با گروه 1+5 مذاکره می کند و حق خود را می گیرد ، در کنار فلسطین قرار دارد که خواستار آزادی است و در کنار لبنان مقاوم ایستاده است.
خلیل در بخش دیگری از سخنان خود گفت: چالش های در منطقه و گسترش تروریسم ما را ملزم می سازد، جهت نبرد را به سوی اسرائیل که در صدد سوء استفاده از چنددستگی و جنگ های ما است و به سوی تروریسم تکفیری که تکمیل کننده این رژیم است، قرار دهیم.
وزیر دارائی لبنان افزود: اکنون باید بار دیگر از کشورهای عربی بخواهیم روابط خود با ایران را بر اساس قاعده حسن همجواری تنظیم و برای گشودن کانال های گفت وگو تا رسیدن به تفاهم ها به ویژه برای مبارزه با تروریسم و دشمن صهیونیستی تلاش کنند.
وی خاطرنشان کرد: ما لبنانی ها همچنان به معادله ارتش ، ملت و مقاومت برای مقابله با دشمن صهیونیستی و تروریسم تکفیری و حمایت از کشور ، حاکمیت و آزادی خود ملتزم و وفادار هستیم.
خلیل تصریح کرد: با تمسک به اندیشه ها وآموزه های امام خمینی که خواستار وحدت اسلامی بوده اند، بر ضرورت تحکیم وحدت در همه سطوح ملی و تلاش برای ادامه گفت وگوها به عنوان منفذی برای خروج از تنگنای انتخاب رئیس جمهوری جدید تاکید می کنیم.

** فتنه عربی بزرگترین سلاح در دست غرب
شیخ «احمد قبلان» نیز پیام مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان را قرائت کرد که در آن آمده است: امام خمینی همواره همه را به بازگست به خداوند و پیامبر گرامی (ص) ، بصیرت و شراکت دعوت می کردند ، بنابر این ما امروز باید با تمسک به وحدت قرآنی در مقابل همه گونه وابستگی به باطل بایستیم.
در این پیام تصریح شده است: امام خمینی با فراخواندن به تقریب بین مذاهب، سرنوشت امت اسلامی را در گرو پیوند آن با چارچوب جامع اسلامی و فاصله گرفتن از خصومت های مذهبی دانستند اما امروز شاهد « فتنه عربی» هستیم که بزرگترین سلاح در دست غرب است تا بتواند هیمنه خود را بر سرزمین های ما تقویت و آتش دشمنی و جنگ را شعله ور تر کند.
در ادامه این پیام خاطرنشان شده است: امام خمینی خواستار اصلاح امور ، وحدت و بصیرت مسلمانان و پیروی از ولایت برای جلوگیری از نزاع ها، هدر رفتن نیروها و گسترش تکفیر و ریخته شدن خون امت اسلامی بودند.
« امروز الازهر ، نجف اشرف و قم و همه مراکز دینی مسئول هستند تا با استفاده از همه توان و ظرفیت های خود برای معرفی اسلام واقعی، اعتمادسازی ، جلوگیری از تکفیر و مقابله با موج تندروی دینی و فکری اقدام کنند».
در بخشی دیگر از این پیام آمده است: آنچه در سوریه ، یمن ، عراق و لیبی جریان دارد، نشان می دهد که بخشی از امت اسلامی و جهان عرب وابسته هستند تا جائیکه اسرائیل به بخشی از محور« کشتن عرب به دست عرب » تبدیل شده و این در حالی است که امام خمینی همواره از ملت های عرب می خواستند از اختلاف و منازعه دوری کنند و برای رهائی قدس و فلسطین متحد و یکپارچه شوند.
در این پیام تاکید شده است: جمهوری اسلامی ایران امروز کشوری حامی عرب ها، مسلمانان و همه مستضعفان است و هرگز علیه آنها نبوده و هرگز از صهیونیست ها و آمریکائی ها تبعیت نکرده است.

** پیام رهبر مسیحیان مارونی لبنان
کشیش « کمیل مبارک» هم پیام کاردینال « بشاره پطرس الراعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان را قرائت کرد که در آن آمده است: آیت الله خمینی از نخبگان دینی بودند و در این ایام سخت که طبل های جنگ ، صلح را تهدید می کند، در میان ما نیستند.
در این پیام آمده است: امام خمینی همواره با درایت مبتنی بر آموزه های دینی، خواستار حمایت از حق و نابودی باطل و همچنین برای عقل و ارزش های معنوی سهمی بزرگ ، فعال و سازنده در تدبیر امور مردم قائل و خواستار نیکی و خوبی برای همه بودند.

** تکفیری ها و شاهان خطر واقعی برای مذاهب اسلامی هستند
به گزارش ایرنا، شیخ « ماهر حمود » عالم برجسته اهل سنت لبنان و دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت نیز در این مراسم گفت: تکفیری ها ، شاهان و صاحبان دلارهای نفتی که درصدد مشوش کردن چهره اسلام محمدی (ص) و ائمه (ع) و اصحاب پیامبر گرامی(ص) هستند، خطر واقعی برای مذاهب اهل سنت و جماعت وهمه مسلمانان می باشند وباید از اوهام و توطئه های خود دست بردارند.
وی خاطرنشان کرد: قهرمانان مقاومت که درغزه و جنوب لبنان و در فلوجه والرقه پیروزی ها را در مقابل صهیونیست ها و تکفیری ها رقم زده و می زنند ، تاکیدی هستند برای ما که نبرد با اسرائیل را ادامه دهیم و به پیروزی حتمی ایمان و باور داشته باشیم.
شیخ ماهر حمود تصریح کرد: حضرت امام خمینی با یادگارهایی بزرگ مانند آموزه ها، سیاست ها و رویکرد هایشان ، با وجود جمهوری اسلامی ایران و شاگردانی که تربیت کرده اند، با گذشت 27 سال از ارتحالشان، همواره در میان ما حاضر هستند و شاهد هستیم که ایران اسلامی هرگز از شعارهای ایشان فاصله نگرفته و سازش نکرده است.
این عالم برجسته اهل سنت تاکید کرد: انسان های مومن و صادق باور دارند و می دانند دیدگاه و رویکرد سیاسی و جهادی امام خمینی (ره) که برای شاگردان خودشان به ارث گذاشته اند، مذهب و راه همه آزادگان جهان است و هر طرفی که با مذهب مملو از جهل خود در مقابل آن بایستد، با اسلام حقیقی و حتی اهل سنت ارتباطی ندارد.
دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت گفت: توطئه های مستمر مانند جنگ ها و تحریم ها، اتهام های مذهبی و ملی ، سرقت اموال و منابع ، همه برای مقابله با انقلاب اسلامی آن است اما برعکس شاهد هستیم که انقلاب اسلامی و ایران اسلامی روز به روز قوی تر می شوند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم که به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان و در سالن یونسکو در بیروت برگزار شد، « علی حسن خلیل» وزیر دارائی به نمایندگی از « نبیه بری» رئیس مجلس، « غازی زعیتر» وزیر حمل ونقل به نمایندگی از « تمام سلام» نخست وزیر، شیخ « نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله به نمایندگی از « سید حسن نصرالله» و « رونی عریجی» وزیر فرهنگ به نمایندگی از « سلیمان فرنجیه» رئیس حزب جریان المرده شرکت کردند.
نماینده « امین الجمیل و سامی الجمیل» رئیسان سابق و کنونی حزب الکتائب، نماینده ژنرال« میشل عون»، تعدادی از نمایندگان پارلمان لبنان از جمله « محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت، نمایند شیخ « عبدالامیر قبلان» نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان، نماینده کاردینال« بشاره راعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان، نمایندگان رهبران دینی طائفه موحدین دروز، روم ارتدوکس، سریانی های ارتدوکس، مدیر دفتر آیت الله سیستانی در لبنان، « علی عبدالکریم علی» و « اشرف دبور» سفیران سوریه و فلسطین، نمایندگان فرمانده ارتش و مدیران کل نیروهای امنیتی ، هیاتی از جنبش امل ، هیاتی از تجمع علمای مسلمان، هیاتی از جنبش حماس به ریاست« علی برکه» نماینده این جنبش در لبنان، هیات هائی از گروه های فلسطینی ، نمایندگان احزاب و گروه های سیاسی لبنانی ، نمایندگان رسانه ها و تعدادی دیگر از قشرهای مختلف مردم لبنان و ایرانیان مقیم لبنان در این مراسم شرکت کردند.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مکتب امام خمینی، نجات بخش امت اسلامی/آزادسازی کامل فلسطین در راس اولویت ها قرار دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات