ثبت رکورد جدید با دریافت سیگنال هیدروژنی از کهکشانی در فاصله 5 میلیارد سال نوری

به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا ازساینس الرت، این سیگنال توسط رصدخانه ملی ستاره شناسی رادیویی واقع در نیومکزیکو دریافت شد. چندی قبل محققان آنتن های این رصدخانه را تقویت کردند تا بتوانند سیگنال های هیدروژنی را تا فاصله دو برابر توان آنتن های قبلی، دریافت کنند. این اولین باریست که محققان از روی زمین، هیدروژن اتمی را مستقیما در فضا اندازه گیری می کنند.
این سیگنال ها میلیون ها سال قبل از شکل گیری زمین، سفر خود را در فضا آغاز کرده اند و بعد از 5 میلیارد سال، بدون این که به جسمی برخورد کنند، وارد تلسکوپ محققان شده و امکان مشاهده یک کهکشان بسیار دو را فراهم کرده اند.
به اعتقاد محققان این کهکشان دوردست، زمانی حاوی میلیاردها ستاره عظیم بوده که از گاز هیدروژن خنثی تشکیل شده بودند. اما اکنون، بعد از گذشت چند میلیاردسال، احتمالا این حجم عظیم گاز هیدروژن به ستاره های جدیدی تبدیل شده و بخشی از آن نیز به شکل طوفان های خورشیدی مجددا به کهکشان بازگشته است. به احتمال زیاد گاز هیدروژن اکنون در حالتی غیر از چیزی است که ما قادر به مشاهده آن هستیم.
هیدروژن عنصر اصلی تشکیل دهنده جهان است و همه چیز از آن آغاز شده است. هیدورژن اولین واحد سازنده گازها و ستاره ها بوده است؛ به همین علت محققان در تلاشند تا نحوه تغییرشکل و تحول این عنصر را در جریان شکل گیری عالم درک کنند.
نتایج این تحقیقات در نشریه The Astrophysical Journal Letters منتشر شده است.
علمی (6) ** 9259**1440**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ثبت رکورد جدید با دریافت سیگنال هیدروژنی از کهکشانی در فاصله 5 میلیارد سال نوری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات