سایه پرمهر خیرین مدرسه ساز بر مدارس بیجار/احداث۱۵ باب مدرسه

به گزارش خبرنگار مهر، خیرین مدرسه ساز از نعمت‌های بزرگ الهی و جلوه هایی از انسان‌های متعالی هستند که به غیراز روز جزا، معنویت و رستگاری به چیز دیگری نمی‌اندیشند.

خیرین همان‌هایی هستند که راه صلاح و رستگاری را در بخشش دیده‌اند در بخششی که جز با عشق و صداقت ممکن نمی‌شود. خیرین وارستگانی آسمانی هستند که در زمین مسکن دارند و چون باران، بی‌هیچ منتی بر فرزندان این سرزمین فرو می‌آیند. آنها داشته‌های خود را امانتی می‌دانند که در دستانشان به ودیعه گذاشته شده است.

شهرستان بیجار در حوزه فضای آموزشی نیازهای زیادی دارد و به دلیل محدودیت های اعتبار دولتی، بخشی از این نیازهای طی سالهای اخیر از سوی خیرین مدرسه ساز تامین شده و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز بیجار امیدوار است که این روند مدرسه سازی در سالهای آینده نیز ادامه داشته باشد.

رضا بخشنده رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز بیجار در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جایگاه مدرسه سازی از سوی خیرین در جامعه، اظهار داشت: مدرسه سازی زیربنای پیشرفت و توسعه کشور را در بر می‌گیرد.

وی افزود: خیرین مدرسه ساز بیجار خوشبختانه همکاری بسیار خوبی در راستای انجام این عمل نیک و خداپسندانهداشته اند و ۱۳۰ کلاس درس در قالب ۱۵ باب مدرسه با همت خیرین در این شهرستان احداث شده است.

رضا بخشنده از احداث یک باب مدرسه ۶ کلاسه در شهرک اندیشه بیجارخبر داد و بیان داشت: این مدرسه توسط اصغر پورکاووسی احداث شده و بیش از ۱۰ میلیارد ریال تجهیزات یک مدرسه مدرن را فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: زمین مورد نیاز احداث این مدرسه شش کلاسه نیز توسط دو نفر از خیرین شهرستان بیجار اهدا شده است و این مهم نشان می دهد که خیرین در هر سطح و جایگاهی که باشند برای کمک به مدرسه سازی همت می کنند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز بیجار از اهدای بیش از یک میلیارد تومان توسط خیرین طی ۹ سال اخیر به مجمع خیرین مدرسه ‌ساز این شهرستان خبر داد و گفت: ارزش زمین‌های اهدایی خیرین بالغ بر ۵ میلیارد تومان است.

وی در بخش دیگیری از سخنان خود عنوان کرد: احداث ۷۵ مدرسه با بهترین امکانات در اردبیل و ساخت ۳۰۰ مدرسه در کشور توسط خسروشاهی خیر مدرسه ساز که دبیرستان فاطمیه در شهرستان بیجار یکی از نمونه های آن است که انتظار می رود ما افراد این چنین زیادی در سطح جامعه داشته باشیم.

وی همچنین به اقدامات مهم خیرین مدرسه ساز بیجار اشاره کررد و اظهار داشت: تجهیز، بازسازی و نوسازی مدارس از مهمترین اقدامات خیرین مدرسه ساز شهرستان بیجار است و خوشبختانه بخش زیادی از نیازهای حوزه آموزشی در شهرستان بیجار از سوی خیرین تامین می شود.

وی با اشاره به آخرین کمک صورت گرفته از سوی خیرین به مدرسه سازی در شهرستان بیجار عنوان کرد: بانوی خیر مدرسه‌ساز بیجار هم مبلغ ۶۰ میلیون تومان از ارثیه پدری‌اش را به این مجمع تقدیم کرد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان بیجار در پایان سخنان خود گفت: انتظار می رود که با توجه به فضای ایجاد شده در سطح جامعه همچنان شاهد حضور پررنگ تر مردم در کارهای خداپسندانه باشیم و بتوانیم در سایه این حضور بخشی از نیازهای حوزه آموزش را فراهم کنیم چرا که تحصیل فرزندان جامعه می تواند آینده درخشانی برای کشورمان ایجاد کند و ایران اسلامی هر روز به توسعه بیشتری دست پیدا کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سایه پرمهر خیرین مدرسه ساز بر مدارس بیجار/احداث۱۵ باب مدرسه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات