معدن طلای ایران محک می خواهد

تیم ملی فوتبال نیاز به آبدیده شدن دارد و برای این آبدیدگی بازی و میدان می طلبد. تورج عاطف، نامه نیوز، سالها پیش زنده یاد ایویچ سرمربی تیم ملی ایران گفته بود که معدن استعداد فوتبالیستهای ایرانی طلائی است و من کارگر این معدن طلا هستم. این گفته نزدیک به 19 سال پیش گفته شد و حالا بیش از پیش با این معدن طلائی آشنا می شویم. حقیقتا حذف تیم های ایرانی از رقابتهای آسیائی رنجمان داد حذف تیم ملی امید از المپیک ریو هم ضربه سختی بود اما  هیچ کدام از این مسائل  نمی بایست باورمان به فوتبال ایران را از ما بگیرد. فوتبال ایران معدن طلا است  و این باور را کارلوس کی روش با خیل عظیم بازیکنانی که دارد روز به روز بهتر نشان می دهد.
تیم ملی ما بدون بازیکنان استقلال و ذوب آهن  و سربازان خود به اسکوپیه رفت و این در حالی است که همچنان بازیکنان زیادی در لیگ خودمان وجود دارند که می توانند عصای دست تیم ملی باشند  اما تیم ملی ما علی رغم این که با حریف نه چندان مطرحی بازی می کرد اما نمایش زیبائی را به معرض همگان رساند؛ نمایشی که می تواند  روز به روز کامل تر شود.
 نزدیک به 3 ماه تا اولین بازی ایران با قطر باقی است اما جز بازی با قر قیزستان بازی تدارکاتی دیگری در دستور کار نیست و این برای تیم ملی ما درد آور است. تیم ملی ما در مرحله پوست اندازی است  هرچند که کی روش مجبور است چند با تجربه چون شجاعی و تیموریان و منتظری و دژاگه را داشته باشد اما اسکلت تیم ملی جوان شده است. مردان جوان و بزرگ تیم ملی برای رشد بیشتر نیاز به بازیهای بیشتر و قوی تری دارند. آزمون و عزت الهی و جهانبخش با تجربه بین المللی عصای دست تیم ملی هستند اما بسیاری دیگر از ستارگان نیاز به بازیابی خود دارند مردانی چون میلاد محمدی و مهدی ترابی و رامین رضائیان و شجاعیان و امیری و بیرانوند و طارمی که در ترکیب تیم ملی بودند مردانی که اگر محک جدی بخورند عیارشان به خالص ترین حد طلا می رسد.
این تیم نیاز به آبدیده شدن دارد و برای این آبدیدگی بازی و میدان می طلبد بچه های تیم ملی ایران در این بازی خیلی گل نزدند و گل ساده ای هم خوردند و شاید می توانستند پذیرای گل دوم بوده و حتی می توانستند گلهای چهارم و پنجم را بزنند اما بی تجربگی و شانس به تیم ملی چسبیده است. اخطارهای بی موردی که بازیکنان ما می گیرند نشان از کم تجربگی آنهاست که با تعدد بازی های تدارکاتی امید به رفع آنها می رود.
 تیم ملی ایران از مردی بهره می گیرد که کار با جوانان را می داند. کی روش استاد یافتن استعداد های جوان و تبدیل آنها به ستارگان بین المللی است مشروط به آنکه امکانات به او داده شود که اگر این گونه باشد تیم ملی ما براحتی می تواند به روسیه 2018 صعود کند بازی با مقدونیه به همه نشان داد چرا کی روش حسرت تدارکات را می خورد او کارگر معدن طلای ایران است اما محکی ندارد تا عیار طلاهای استخراجی خود را بسنجد. به کی روش باید کمک کرد و به تیم جوان کشورمان باید اعتماد به نفس داد و این میسر نمی شود جز آن که میدان رزم بیشتر و محکم تری را برایشان تدارک ببینیم.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معدن طلای ایران محک می خواهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات