حمله های سایبری اخیر در حد تغییر صفحه است

به گزارش ایرنا سردار غلامرضا جلالی جمعه شب در حاشیه گردهمائی رزمندگان شهرستان خمینی شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز عربستان را در فضای سایبری به عنوان یک تهدید جدی محسوب می کنیم.
وی گفت: این حملات در لایه اول بوده و آسیبهای جدی به ما نرسانده است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: تهدید سایبری شامل سه لایه تهدیدات کم اهمیت همچون شبکه های اطلاع رسانی ،لایه متوسط مثل سوخت و لایه مهم با قدرت تخریب بالا مثل گاز و برق تقسیم بندی می شود .
سردارجلالی با بیان اینکه درهشت حوزه به صورت جدی وارد عمل شده ایم گفت: یکی از مهمترین حوزه هایی که کشور ما مورد تهدید قرار دارد حوزه سایبری است که به نوعی در بخش های نظامی و اقتصادی کاربرد دارد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: ارتش های سایبری زیادی در جهان تشکیل شده و ممکن است کشور ما مورد تهدید یکی از اهداف این ارتش ها باشد و بر این اساس تقویت پدافند سایبری یکی رویکردهای جدی ما در سال 95 است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشورگفت: تلاش می کنیم در حوزه های که با امنیت ملی ارتباط دارد همچون سامانه پول وکارت ای تی ام ساختار دفاعی خود تقویت کنیم .
وی افزود: یکی از برنامه های امسال جلو گیری از تهدیدات سامانه های مهم کشورهمچون پول ،هسته ای،گازو نفت است زیرا بخشی از این سامانه ها با فضای سایبری ارتباط دارند.
سردار جلالی با بیان اینکه از دوسال گذشته با کمک شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های صنعتی تولیدات داخلی داشته ایم گفت: در سال گذشته موفق شده ایم به محصول داخلی وبومی با امنیت بالا در فضای سایبردست پیداکنیم.
وی ادامه داد: امسال رزمایش تخصصی سایبری در زیر ساختهایی که اولویت دارد انجام می شود.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشورگفت: در این رزمایش اشکالات و معایب سامانه ها شناسائی و پس از تست مورد حملات محدود و کنترل شده ای قرار می گیرند تا معایب برطرف شود.
/ 6022 / ت/م/7145

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمله های سایبری اخیر در حد تغییر صفحه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات