اذعان هربستان به شکست در سوریه و یمنبه گزارش جهان به نقل از العالم، محمد بن نایف ولیعهد سعودی با اذعان به شکست کشورش در سوریه و یمن اشاره کرد که وعده‌های آمریکا و ترکیه برای سرنگون کردن نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه محقق نشده است و عربستان امتیازاتی را در دو پرونده سوریه و یمن خواهد داد.

روزنامه الوطن سعودی به نقل از بن نایف نوشت: "دخالت عربستان در بحران‌های منطقه به‌خاطر تمایل دائم این کشور برای حفظ ثبات و امنیت در منطقه است و از این منظر، عربستان به درخواست نهاد مشروع در یمن (عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن) پاسخ مثبت داد تا ملت برادر یمن از امنیت و ثبات برخوردار شود".

بن نایف افزود: "اما ملاحظه می‌شود که عملیات طوفان قاطعیت طول کشیده و از سطح پیش‌بینی‌های ما خارج شده است زیرا کشورهای ائتلاف (تحت رهبری عربستان علیه یمن) به مأموریت‌های محوله به آنها عمل نکرده‌اند".

ولیعهد سعودی درباره پرونده سوریه گفت: "انتظار می‌رفت که نظام اسد با کمک ترکیه و آمریکا سرنگون شود و به این اطمینان‌بخشی‌های (آمریکا و ترکیه برای سرنگونی نظام سوریه) بسیار دل بستیم؛ اما این وعده‌ها جنبه عملی به خود نگرفت. متأسفانه جهان عرب به‌طور مشخص در طول دو سال گذشته شاهد بحران و درگیری‌های زیادی بوده است".

بن نایف گفت: "همه این مسائل ما را وادار می‌کند  که در سیاست‌ها و محاسبات خود بازنگری کنیم و اگر وضعیت اقتضا کند باید امتیازات واقعی و دردناکی در همه پرونده‌های یادشده بدهیم؛ اگر می‌خواهیم که جهان عرب به ساحل امنیت و رهایی از درگیری و جنگ رهنمون شود".

شایان ذکر است که روزنامه "الوطن اون‌لاین" عربستان این خبر را منتشر کرد اما آن را بعد از گذشت سه ساعت حذف کرد و سایت این روزنامه نیز به‌طور کامل بسته شد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اذعان هربستان به شکست در سوریه و یمن» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات