تقاضای‌منفعلانه‌فرانسه ازاعتصابگران راه‌آهنبه گزارش جهان، تسنیم به نقل از رویترز خبر داد، دولت فرانسه از کارکنان سیستم حمل و نقل ریلی خواسته است تا به اعتصاب خود در آستانه بازی های یورو 2016 میلادی پایان دهند . دولت فرانسه همچنین از تصمیم خلبان های ایرفرانس برای آغاز اعتصاب نیز به شدت انتقاد کرده و این اقدام را یک رفتار غیر مسئولانه ارزیابی کرده است.

درخواست دولت فرانسه در شرایطی مطرح شده است که اعتصاب نامحدود کارکنان راه آهن فرانسه وارد سومین روز خود شده است. این اعتصاب نیمی از سیستم حمل و نقل ریلی را از کار انداخته است. بازی های یورو 2016 از 10 ژوئن یعنی جمعه آینده رسما آغاز خواهد شد.

پیش بینی می شود حدود 2.5 میلیون هوادار و تماشاگر برای دیدن مسابقات فوتبال یورو 2016 به فرانسه سفر کنند.

این اعتصاب همزمان با وقوع بدترین سیل در 30 سال اخیر فرانسه بوده است. آلن ویدالیس وزیر حمل و نقل فرانسه گفت: دولت بخشی از درخواست های اتحادیه های کارکنان راه آهن را تامین کرده است. اکنون زمان ان است که این پیشرفت را درک کنید و به سر کارهای خود بازگردید.

2 اتحادیه خلبان های شرکت ایرفرانس نیز اعلام کرده اند که طی روزهای 11 تا 14 ژوئن اعتصاب خواهند کرد و ممکن است این اعتصاب ادامه یابد.

هشتمین اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه در 3 ماه اخیر موجب شده تا برنامه سفر نیمی از قطارهای این کشور لغو شود. اتحادیه کارکنان راه آهن فرانسه هشدار داده اند که اعتصاب این بار تا زمانی ادامه خواهد یافت که دولت به درخواست های آنها عمل کند.

این اعتصاب فشارها بر دولت سوسیالیست فرانسه را به شدت افزایش داده است، دولت پاریس طی ماه های اخیر با اعتراضات و اعتصاب های سراسری نسبت به اصلاح قانون کار روبرو شده است. این اعتصاب شامل کارکنان نیروگاه های هسته ای نیز شده است.

در حالی که اعتصاب ها موجب مختل شدن زندگی روزمره مردم فرانسه شده است ولی تازه ترین نظرسنجی روزنامه ژورنال دومانش نشان می دهد که بیش از 46 درصد فرانسوی ها از ادامه این اعتصاب ها حمایت می کنند.

نرخ بیکاری در بین جوانان فرانسوی به بیش از 25 درصد رسیده است و این مساله به یکی از بزرگترین چالش های فرانسوا اولاند رئیس جمهور سوسیالیست این کشور تبدیل شده است.

دولت فرانسه اعلام کرده است که با اجرای این اصلاحات قصد دارد بازار کار را انعطاف پذیرتر کند ولی کارگران نگران از دست رفتن مزایای اجتماعی و شغلی هستند.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقاضای‌منفعلانه‌فرانسه ازاعتصابگران راه‌آهن» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات