یوم الله 15 خردادماه، تبلور پیوند دیرینه ملت و روحانیت است

در این بیانیه که نسخه ای از آن روز شنبه در اختیار خبرگزاری ایرنا قرار گرفت، آمده است: یوم الله پانزدهم خرداد ، یادآور نخستین حرکت منسجم ملت ایران علیه حکومت ستمشاهی پهلوی و نقطه عطف نهضت دینی حضرت امام خمینی (ره) و سرآغاز طراحی و تدوین چشم انداز انقلاب اسلامی است.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در ادامه این بیانیه آورده است: گارد شاهنشاهی ساواک و مزدوران رژیم دست نشانده آمریکا با حمله به حوزه علمیه قم که تنها جرم شان حق طلبی و حمایت از مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت امام خمینی (ره) بود و سپس کشتار بی رحمانه مردم، نتوانستند شور و اشتیاق انقلابی و آزادی طلبان ایران را خاموش کنند و این اشتباه تاریخی دشمنان اسلام به حرکت یکپارچه ملت ایران به رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی کمک و محوریت حضرت امام خمینی (ره) به عنوان رهبری مقتدر و اسلامی را تثبیت و مستحکم کرد.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در این بیانیه افزوده است: علیرغم دستگیری و تبعید ایشان از ایران، پیوند مستحکم امت با امام همچنان استمرار یافت و ملت مسلمان و به ویژه روشنفکران متعهد و روحانیت مبارز راه خود را در برزخ تبعید و زندان، شکنجه و اعدام ادامه دادند تا یوم الله 22 بهمن سال 57 که خون شهدای قیام خونین 15 خرداد به ثمر نشست و ابرهای تیره استبداد کنار زده شد و خورشید انقلاب اسلامی در سرزمین ایران طلوع کرد.
در ادامه این بیانیه آمده است: یوم الله 15 خرداد ضمن افشای چهره کریه رژیم دست نشانده پهلوی ، تبلور پیوند دیرینه ملت و روحانیت شد؛ وحدتی که زمینه ساز پیروزی تاریخی انقلاب اسلامی گردید تا امروز الگوی بسیاری از کشورهای منطقه برای مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی های دشمنان اسلام شود.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در این بیانیه همچنین همراهی حجت الاسلام شهید سید یونس حسینی رودباری با نهضت امام خمینی به عنوان روحانی پیشتازی که با شهادت خود علمدار نهضت بزرگ پانزدهم خرداد شد را گواهی بر طلایه داری مردم بصیر استان گیلان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانسته است.
در خاتمه این بیانیه، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی و شهیدان والامقام قیام خونین 15 خرداد سال 42 از عموم مردم ولایی و همیشه در صحنه استان دعوت کرده تا در مراسم ویژه این روز حضور فعال و گسترده داشته باشند.
امام خمینی در 13 خردادماه سال 1342 ، سخنان کوبنده و افشاگرانه ای علیه اسرائیل و رژیم شاهنشاهی ایراد کرد و این اقدام امام باعث شد تا صبر رژیم شاهنشاهی لبریز شود و ایشان را در 15 خردادماه دستگیر کنند.
در پی انتشار خبر دستگیری امام (ره)، مردم متدین قم، تهران، ورامین، مشهد و شیراز در اعتراض به این اقدام با شعار یا مرگ یا خمینی و شعارهایی بر ضد شاه، دست به راهپیمایی زدند و قیام 15 خرداد مقدمه ای برای پیروزی انقلاب اسلامی شد.
7296/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یوم الله 15 خردادماه، تبلور پیوند دیرینه ملت و روحانیت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات