جلیلی: مردم عامل اصلی قدرت ایران اسلامی هستند

به گزارش ایرنا ، سعید جلیلی شامگاه جمعه در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام که در مسجد رضویه ورامین برگزار شد اظهار داشت: دشمن پس از 53 سال از آغاز نهضت انقلابی ملت ایران در 15 خرداد سال 42 از درک توان ملت ایران عاجز مانده و در کینه توزی های خویش ناکام شده است.
وی گفت : دشمنان اسلام و ابرقدرت های جهان که از تمامی امکانات مادی ، تجهیزات جنگی ، امکانات اقتصادی و سرمایه های سیاسی برخوردارند هنوز از درک صحیح از قدرت واقعی ایران که همانا حضور مردم در صحنه است عاجز مانده اند.
وی اظهار داشت : همین ابرقدرت هایی که فقط چند هزار کلاهک هسته ای در اختیار دارند و در مقابله با ملت ایران بسیج شده و تمامی اختلافات خود را کنار گذاشته اند ، روزگاری تلاش کردند شاه را در ایران نگاه دارند وقتی وقتی در برابر اراده ملت ایران قرار گرفتند چاره ای جز شکست نداشتند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت:در طول دوران هشت سال دفاع مقدس نیز آنان از تمامی امکانات مادی خود صدام را بهره مند ساختند ، یکی سلاح شیمیایی ، دیگری موشک و هواپیما و کشوری همچون عربستان که نتوانست سلاح در اختیار صدام قرار دهد ، دلار به او داد ولی همگان عاقبت صدام و ملت ایران را نظاره گر بودند که امروز ملت عراق از این که خیابانی در این کشور به نام امام خمینی است افتخار می کنند.
وی با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با ابرقدرتهای جهان گفت: این که ابرقدرتهای جهان 18 روز همه کار خود را کنار می گذارند تا با ایران گفتگو کنند تا به گفته خود اهداف کشورهایشان را محقق کنند تنها نشان از قدرت و اقتدار ملت ایران دارد .
وی تأکید کرد: آنان از درک این واقعیت عاجزند که قدرت ایران نه در سلاح هسته ای که در جوانانی است که از کوچه های ورامین و خیرآباد به فرمان امام خود لبیک می گویند و طومار آنان را در هم می پیچند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تحولات سوریه و حضور گروه های تروریستی در این کشور گفت : طی پنج سال گذشته ، استکبار جهانی تمام توان و نیروهای خود را در سوریه بسیج کرد که خواسته خود را محقق کنند ولی ملتی که امروز الهام بخش منطقه است با صلابت اظهار داشت که این کشورها نباید درباره سوریه تصمیم گیری کنند و چنین امری نیز اتفاق افتاد.
وی با اشاره به قیام خونین 15 خرداد سال 42 مردم ورامین گفت : آنان در محاسبات خود تصور نیز نمی کردند که روزی قیام عده ای از مردم ورامین که 27 کیلومتر راه را برای حمایت از ولایت فقیه پای پیاده طی کنند بتواند حرکتی را شروع کند که به پیروزی انقلابی شکوهمند تبدیل شود.
جلیلی افزود : دیگر زمان آن گذشته که دشمنان خدا ، پیامبران را یکی یکی به شهادت رسانده و طرفداران آنان را نیز از دم تیغ بگذرانند ، امروز حرکت پیامبرگونه ای از سوی مرجعی دینی شروع شده که مسیر خود را به سمت تعالی و کمال دنبال می کند.
وی گفت : حرکتی که مردم ورامین در قیام خونین 15 خرداد آغاز کرد فقط باعث آزادی خرمشهر نشد بلکه آزادی جنوب لبنان و پیروزی مردم فلسطین در جنگ های 33 روزه و 22 روزه حاصل این قیام الهی است .
وی اظهار داشت : امروز ملت ایران از نعمت رهبری خدا باور برخوردار است که نظیر آن در هیچ جای جهان یافت نمی شود ، رهبری که مردم را باور داشته و مردم نیز او را باور دارند.
وی با اشاره به نقش مردم در شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: نقش ملت ایران فقط این نیست که در انتخابات شرکت کند و پس از آن به انقلاب کاری نداشته باشد بلکه این مردم برای بقاء و دوام انقلاب فرزندان خود را تقدیم اسلام کرده و به شهادت فرزندان خود افتخار می کنند.
جلیلی گفت: امروز ایران اسلامی در منطقه ای نا امن ، از امنیتی بی نظیر برخوردار است و همگان بر این باور رسیده اند که هیچ مشکلی در منطقه بدون حضور ایران حل نمی شود .
وی اظهار داشت : قدرت و صلابت ایران ناشی از اندیشه ای اسلامی است که ملت و فرزندان ایران را پرورش داده ، اندیشه ای که به مردم امید بخشیده و فریاد ما می توانیم را به منصه ظهور رسانده است.
وی تأکید کرد: امروز دشمن به این باور رسیده که انقلاب اسلامی به 15خرداد سال 42 و 22 بهمن سال 57 خلاصه نمی شود ، بلکه این انقلاب حرکتی عظیم است که روز به روز گسترده تر شده و با حرکت و شتابی عظیم رو به جلو حرکت می کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود : دشمنی که در مقابله با ایران اسلامی گزینه نظامی ، ترور 17 هزار نفر از مردم ایران ، تحریم و فشارهای سیاسی و اقتصادی را تجربه کرده و در همه این توطئه ها با شکست مواجه شده تلاش دارد که حرکت ملت ایران را به عقب برگردانده و ملت را از انقلاب منصرف کند.
وی تأکید کرد : دشمن به خوبی می داند که ملت ایران در سایه دستاوردهایی همچون انقلاب ، استقلال ، آزادی و مردم سالاری دینی به پیشرفت های عظیمی دست یافته و باید جلوی این حرکت رو به رشد را بگیرد .
وی بیان داشت : دشمن در مقابله با ایران اسلامی امروز به تهاجم فرهنگی روی آورده و با راه اندازی 170 شبکه ماهواره ای ، تلاش دارد مردم را از مسیر انقلاب خارج سازد.
جلیلی اظهار داشت : نباید تصور کرد دشمنی که یک روز ایران را از داشتن سوخت هسته ای 20 درصد که نیازساخت دارو برای 850 هزار بیمار بود محروم کرده بود امروز به دلسوز مردم ایران تبدیل شده و برای پر کردن اوقات فراغت ، برای این مردم برنامه می سازد.
وی تأکید کرد: دشمن با تمام امکانات خود بسیج شده تا مردم را از ادامه انقلاب منصرف کند.
وی تأکیدکرد: آن چیزی که می تواند انقلاب اسلامی را از گردنه های سخت عبور دهد ، تمسک به اهل بیت و قرآن است .
وی گفت : ملت ایران با نگاه به آینده روشن خود و توجه به منابع و ثروت خدادادی به مسیر انقلاب ادامه می دهد و پیشرفت و تعالی را نصیب ایران اسلامی می کند.
جلیلی افزود : نظام باید قدردان ملت ایران باشد و با فراهم کردن عرصه های مختلف ، فرصت را برای شکل گیری حماسه ای اقتصادی فراهم کند.
وی گفت : جوانانی که در مقابله با دشمنان قسم خورده نظام ، افتخارات عظیمی خلق کرده اند ، یقینا در عرصه اقتصادی نیز می توانند گام های موثری برداشته و دشمن را در اعمال تحریم و فشارهای اقتصادی ناکام کنند.
تهرام/ 7254 / 6139

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جلیلی: مردم عامل اصلی قدرت ایران اسلامی هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات