امام راحل بهترین روابط عمومی را برای گفت و گو با مردم با زبان خودشان داشت

هوشمند سفیدی روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا به شیوه های خوب روابط عمومی بنیانگذار جمهوری اسلامی با عامه مردم اشاره کرد و افزود: ایشان با استفاده از تکنیک های روابط عمومی همچون ابلاغ پیام از طریق ابزارهای مختلف مانند نوار صوتی، صدور اطلاعیه و سخنرانی و ارسال پیام همواره ارتباط مستمر با توده مردم برقرار می کرد.
به گفته این فعال رسانه ای بی شک کلام، زبان، نگاه و رفتار امام راحل همگی نمادهای واقعی یک روابط عمومی ایده آل هستند و نیز بیانات ایشان در ملازمت روح روابط عمومی بوده و از این رو فرزندان امام (ره) باید با تعمق در این اندیشه ها آن را در دسترس جامعه روابط عمومی کشور قرار دهد تا پرتو های فروزانی که خورشید پر فروغ حیات پر بار آن بزرگ تا دور دست فکر وفرهنگ جامعه تابیده است فروزان تر بماند وچراغ راه ما در استقرار روابط عمومی برتر وآرمانی باشد.
صاحب امتیاز روزنامه آرمان گفت: گفتار و کردار حضرت امام خمینی (ره) رهبرفقید جمهوری اسلامی ایران و مردمی که تاثیرعمیقی را بر تاریخ این مرز وبوم برجای گذاشته است ما را با ابعاد دیگر شخصیت ایشان آشنا کرده که از مایه های مردمداری وروابط عمومی ایده آل بهره می برد.
سفیدی افزون بر آن باورهای امام راحل باورهایی هستند که در محتوای روابط عمومی آرمانی وارزش های حاکم بر آن به خوبی می توان آنها را به تماشا نشست.
دبیرکل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی کشور تاکیدکرد: نکته بر جسته اندیشه امام راحل را باید در نوع رابطه با مردم جست وجو کرد.
سفیدی اضافه کرد: تامل در شخصیت و گفتار، دیدگاه ها و کردار رهبر فقید انقلاب اسلامی و مروری که تاثیر عمیقی بر تاریخ این مرز و بوم برجای گذاشته است، ما را با ابعاد دیگر شخصیت ایشان آشنا می کند که از سرمایه های مردم داری و روابط عمومی ایده آل بهره می برد.
وی افزود: وقتی امام خمینی (ره) مردم را « ولی نعمت » می نامد و مسئولان را خدمتگزار در واقع جهان بینی روابط عمومی مردم گرا را ارائه می کند و به همین دلیل است که آنان را آگاه انتخاب گر، دارای حق انتقاد، و شایسته خدمت می دانند.
این فعال رسانه ای در ادامه به دیگر ویژگی های امام راحل اشاره کرد و گفت: از ویژگی های بارز دیگر امام خمینی(ره)، اندیشه و رفتار ایشان که ملازمت بیشتری با روابط عمومی دارد ، می توان به گفت و گو با مردم با زبان مردم، حضور دربین مردم و تکیه بر نیروی لایزال ملت، سادگی و زندگی به سبک توده مردم، استفاده از تکنیک های روابط عمومی، تاکید بر رعایت اخلاق در روابط اجتماعی و توصیه به عدم بزرگنمایی غیر واقعی رویدادها و باور به نگرش انتقادی توسط مردم اشاره کرد.
وی خاطر نشان کرد: از دیدگاه امام راحل سبب استقرار بقای نظام، مردم هستند و انسان در متن نظام اسلامی، دارای حق آزادی اندیشه، بیان و نیز انتقاد است و آن یک هدیه الهی به شمار می رود.
فراهنگ**1355**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام راحل بهترین روابط عمومی را برای گفت و گو با مردم با زبان خودشان داشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات