شیخ نعیم قاسم: استکبار و تروریسم صهیونیستی و تکفیری از فرزندان خمینی هراس دارند

به گزارش ایرنا، شیخ نعیم قاسم که در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران سخن می گفت، افزود: امروز باردیگر با امام خمینی و ولی فقیه بیعت و به ایشان تاکید می کنیم، با وجود آنچه حسودان می گویند، ما فرزندان خمینی و ولایت هستیم و براساس آنچه دستور داده اند عمل و از رسالت محمد و آل محمد(ص) حمایت می کنیم.
این مراسم به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران و با حضور جمعی گسترده از شخصیت های مذهبی، سیاسی ، نظامی ، امنیتی و رسانه ای لبنان، قشرهای مختلف مردم ، سفیران و دیپلمات های کشورهای مختلف و نمایندگان گروه های مقاومت فلسطینی در سالن یونسکو در بیروت پایتخت لبنان برگزار شد.
معاون دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) چهره منطقه را به طور کامل تغییر دادند و شرایط منطقه بعداز امام خمینی و قبل از آن کاملا متفاوت است و در این زمینه به 5 تغییر مهم در منطقه اشاره می کنم.
1- امام خمینی طرح اسلام ناب محمدی(ص) را ارائه کردند و اگر امروز رسوائی های گروه های تکفیری مانند داعش و دیگر منحرفان مذهبی را می فهمیم به برکت نور خمینی است که پرچم اسلام ناب محمدی را به اهتزاز در آوردند تا ما نور الهی را بخوبی تشخیص دهیم.
2- مقاومت در همه منطقه پیش از آنکه دولت ها و سران آنها و محتکران قدرت گرد اسرائیل جمع شوند، فراگیر و به محوری تبدیل شد تا ملت ها و آزادگان جهان گرد آن جمع شوند.
مقاومت امروز، معادله جدیدی را رقم زده و اسرائیل در نگرانی از آینده و موجودیت خود به سر می برد، زیرا فرزندان امام خمینی تنها با سربلندی وکرامت آشنا هستند و برای تحقق آن هر هزینه ای که لازم باشد مانند خون و جان خود را تقدیم می کنند.
3- ملت ها که دریافتند داشته ها و کرامت شان توسط رژیم ها و حاکمان مستبد از بین رفته است، به حرکت در آمدند و خیزش آنها همه جهان اسلام و عرب را فراگرفت و سرانجام روزی میوه های آن را خواهیم چید.
4- امام خمینی بر استقلال و مقابله با وابستگی تاکید داشتند و ایران آن را محقق ساخت و شعار خود را نه شرقی ، نه غربی ، جمهوری اسلامی برگزید. ایران اسلامی حاضر نشد به آمریکا و شوروی سابق وابسته شود و امروز هم یکی از سنگ های دومینوی منطقه نیست که اگر مستکبران آن را به حرکت درآورند، فروبپاشد.
ایران امروز کشوری آزاد است که سخن و موضع خود را دارد و آنچه را صلاح بداند انجام می دهد و شاهد هستیم که کشورها برای گفت وگو و همکاری با آن صف کشیده اند.
5 – امام خمینی به وحدت اسلامی دعوت کردند و دست کم در حدود یکصد و پنجاه سال گذشته این وسیعترین و گسترده ترین دعوت بوده است.
شاهد ملاقات ها ،دیدارها و همکاری های اهل سنت و شیعه بوده و هستیم و بارزترین آن در حمایت از قضیه فلسطین و مقاومت است.
به گزارش ایرنا، شیخ نعیم قاسم در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: وجود ایران برای تامین امنیت و آینده منطقه ضروری است و همکاری با آن برای همه خیر و برکت دارد اما برخی رژیم های منطقه با اسرائیل در یک سنگر قرار گرفته اند با این گمان باطل که از آنها حمایت می کند.
وی اظهارداشت: تکفیری ها وبای جهانی هستند که به اندیشه و انسانیت ضربه می زنند، هیچگاه با اسلام ناب محمدی ارتباطی نداشته اند و با سربریدن و اعدام و ایجاد وحشت و رعب می خواهند انسان ها را تسلیم قدرت و مشی خود کنند.
معاون دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: تکفیری ها تنها ضد حزب الله و مقاومت نیستند بلکه ضد همه انسان ها حتی ضد کسانی هستنند که به آنها کمک های همه جانبه مانند مالی و تسلیحاتی ارائه کرده اند.
شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: به سعودی ها می گوییم که از جنگ ها و توطئه چینی ها و تنش آفرینی های سیاسی دست بردارند زیرا نتایج آنها در پایان دامن خودشان را می گیرد و عربستان با سختی ها و پیچیدگی های زیادی مواجه خواهد شد که بجز با سقوط سعودی ها متوقف نخواهد شد.
وی تاکید کرد: ما خواستار گفت وگو، توافق و تفاهم و همچنین متوقف شدن کمک ها به تکفیری ها هستیم که همه با وجود آنها باید هزینه های سنگینی بپردازند و در صف اول کسانی قرار دارند که از آنها حمایت های همه جانبه کرده اند.
معاون دبیرکل حزب الله گفت: حزب الله ، گزینه مقاومت و تقدیم شهیدان و جانبازان را انتخاب کرده وهمه سختی ها را برای تحقق اهداف شریف خود تحمل می کند و الحمد لله موفقیت های زیادی را هم رقم زده است.
شیخ نعیم قاسم افزود: حزب الله، خاک های اشغالی لبنان را آزاد و از منطقه در مقابل اسرائیلی ها و تکفیری ها حمایت کرده ، مشی استقلال طلبی خود را ادامه داده و هرگز به شرق و یا غرب وابسته نشده است.
وی خاطرنشان کرد: هنگامی که می گوییم منطقه با تابستانی داغ مواجه است، برای این است که آمریکا سرگرم انتخابات ریاست جمهوری است و نسبت به حل سیاسی بحران ها در سوریه و یمن و مناطق دیگر جدی نیست.
معاون دبیرکل حزب الله درعین حال تصریح کرد: در لنبان با تابستان داغ مانند دیگر کشورهای منطقه مواجه نیستیم اما باید به اظهارات خیرخواهانه توجه کنیم ، گف وگوها را ادامه دهیم تا فرصت ها از دست نرود و خلاء ریاست جمهوری با تصویب قانون عادلانه انتخابات مبتنی بر نسبیت ادامه پیدا نکند.
شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: همه می دانند اسرائیلی ها و تکفیری ها با احدی نیستند و بنابر این مسئولیت همه لبنانی ها این است که در مقابل این دو وبای خطرناک بایستند.
وی اظهارداشت: ما امروز به توصیه ها و نصیحت ها که خواستار بازگشت حزب الله از سوریه هستند، نیازی نداریم و به آنها می گوییم اگر حزب الله بازگردد، جایگزین شما چیست؟
معاون دبیرکل حزب الله گفت: اگر رزمندگان مقاومت و حزب الله لبنان در سوریه با تروریست های تکفیری نمی جنگیدند، امروز لبنان در اشغال آنها و چه بسا اوضاع و شرایط آن از سوریه هم بدتر بود.
شیخ نعیم قاسم افزود: شما که مدعی مقابله با اسرائیل هستید، اسناد و دلایل خود را به فرزندان لبنان نشان دهید که کجا با اسرائیل جنگیده اید و مقاومت کرده اید.
وی اضافه کرد:اما توصیه ما به شما این است که با مقاومت و حزب الله همراه شوید و بخدا سوگند اگر با هم باشیم اسرائیل را از همه خاک لبنان اخراج خواهیم کرد.
معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد: به کسانی که به سیاست های منطقه دل خوش کرده و فکر می کنند برنده هستند، می گوییم، ما لبنان را برای همه لبنانی ها می خواهیم و دست خود را به سوی شما دراز می کنیم اگر مواضعی شرافتمندانه اتخاذ و باور کنید با معادله ارتش ، ملت و مقاومت می توان از لبنان در مقابل دشمنان و متجاوزان صهیونیستی و تکفیری حمایت کرد.
شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: ما اکنون در مرحله خشک کردن منابع و نابود کردن باندهای تروریستی تکفیری و صهیونیستی در لبنان هستیم ، پس باید از این فرصت و این امنیت ایجاد شده برای تحکیم ثبات و برداشتن گام های رو به جلو استفاده کنیم.
« محمد فتحعلی » سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان ، «علی حسن خلیل » وزیر دارائی لبنان و فرستاده « نبیه بری » رئیس مجلس لبنان و رئیس جنبش امل و شیخ « ماهر حمود» روحانی برجسته اهل سنت و دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت سخنرانی کردن و شیخ « احمد قبلان» پیام مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان و کشیش « کمیل مبارک» هم پیام کاردینال « بشاره پطرس الراعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان را قرائت کردند.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شیخ نعیم قاسم: استکبار و تروریسم صهیونیستی و تکفیری از فرزندان خمینی هراس دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات