برگزاری آیین سالگرد ارتحال امام (ره) با حضور مسلمانان اندونزی

به گزارش ایرنا، در این مراسم که جمعه شب بعد از برپایی نماز جماعت مغرب و عشا و با پخش بخش هایی از سخنرانی های رهبر فقید انقلاب اسلامی آغاز شد، 'سید عبدالباعث قتالی' امام جمعه اهل سنت بندرعباس و مسئول حوزه علمیه صدرالاسلام هرمزگان در خصوص اثرات آموزه های حضرت امام (ره) و تاثیر آن بر مسلمانان جهان به ویژه ایرانیان سخنرانی کرد.
وی با بیان اینکه امام راحل در زمان تاریکی و ظلمت بر سر راه ایرانیان چراغ هدایت برافروخت، گفت: مردم ایران در دوره ستمشاهی فهمیدند با وضع موجود خود در آن دوره، به سر منزل مقصود نخواهند رسید، ولی با ظهور پدیده ای به نام امام خمینی (ره) امیدها زنده شد و سخنان و اعمال ایشان چون نفسی مسیحایی در کالبد ایرانیان دمیده شد.
جمعه اهل سنت بندرعباس در ادامه به بیان ثاثیر آموزه های رهبر فقید جمهوری اسلامی نه فقط در ایران بلکه در جهان اسلام پرداخت و با بیان اینکه آثار امام راحل فقط به ایران محدود نشد و سراسر جهان را دربرگرفت، گفت: ما درحال حاضر شاهد آثار آموزه های ایشان در سراسر جهان به ویژه کشورهای اسلامی و به نام مساله بیداری اسلامی و خیزش اسلام گرایی در کشورهای اسلامی هستیم.
مسئول حوزه علمیه صدرالاسلام هرمزگان درادامه با اظهار خرسندی از حضور در میان مسلمانان شافعی مذهب اندونزی، به مشترکات و شباهت ها میان مسلمانان دو کشور پرداخت و تاکید کرد که از این مشترکات جز بوی توحید به مشام نمی رسد.
معاون بین الملل حوزه علمیه قم نیز در این مراسم امام خمینی (ره) را خورشید درخشان عالم علم و اسلام توصیف کرد.
حجت الاسلام حسن زمانی، معاون بین الملل حوزه علمیه قم که به منظور دیدار و گفت وگو با علمای اهل سنت به اندونزی سفر کرده است درآیین سالگرد ارتحال امام و دتر جمع مسلمانان اندونزی گفت: حضرت امام خمینی(ره) خورشید درخشان عالم علم و اسلام در تمام قرون بعد از ظهور حضرت رسول الله (ص) و ائمه اطهار (ع) بوده اند و بیشتر از هر عالم دیگری در گسترش اسلام و برپایی حکومت اسلامی نقش داشته است.
وی با بیان ویژگی های بنیانگذار جمهوری اسلام، در خصوص ویژگی های منحصر به فرد امام راحل چون شرایط خانوادگی، عبادت و سلوک معنوی، زهد و تقوای الهی، اخلاق، عرفان و شجاعت توصیحاتی ارائه داد.
آساق**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری آیین سالگرد ارتحال امام (ره) با حضور مسلمانان اندونزی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات