نایب رئیس مجلس اندونزی خواستار تبادل دانشجو با ایران شد

به گزارش ایرنا، نایب رئیس مجلس نمایندگان اندونزی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در جاکارتا، تاکید کرد مقام های اندونزی و ایران باید تبادل دانشجو بین دو کشور را تسهیل کنند.
'لقمان حکیم سیف‌الدین' وزیر امور مذهبی اندونزی نیز اخیرا به طرح دولت 'جوکو ویدودو' رییس جمهور اندونزی برای تربیت پنجهزار استاد در مقطع دکترا در پنج سال آینده اشاره کرد و گفت: ایران یکی از مقاصد اصلی دانشجویان اندونزی می‌ شود.
'نورحیاتی علی آسگاف' رئیس مرکز همکاری بین پارلمانی مجلس نمایندگان اندونزی نیز اردیبهشت ماه گذشته پیشنهاد کرد که دولت این کشور برای توضیح به کشورهای خارجی به ویژه ایران در مورد جذب دانشجو فعال تر وارد شود، چون راه تحصیل دانشجویان ایرانی در اندونزی باز است.
نایب رئیس مجلس نمایندگان اندونزی در ادامه گفت وگو با خبرنگاران خواستار همکاری جاکارتا – تهران در زمینه گردشگری مذهبی شد و گفت: گردشگری مذهبی در ایران وجود دارد.
سه شهر مشهد، شیراز و قم از مراکز مهم جذب گردشگری مذهبی در سطح ایران بشمار می روند. گفته می ‌شود در ایران حدود 8 هزار و 900 مکان مذهبی مقدس وجود دارد که حدود چهار هزار و 300 اثر در فهرست میراث ملی ثبت شده است.
براساس گزارش خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، 'آگوس هرمانتو' در پایان با توجه به نقش مجلس هر کشور برای گسترش روابط بین دو کشور، گفت که مجلس نمایندگان اندونزی برای گسترش روابط بین دو کشور بسیار فعال است و می توان مناسبات را به حداکثر رساند.
وی گفت که اکنون فرصت برای گسترش روابط دوجانبه در بخش اقتصادی و فناوری های پیشرفته وجود دارد.
آساق**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نایب رئیس مجلس اندونزی خواستار تبادل دانشجو با ایران شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات