پیش‌بینی ایجاد 400 هزار شغل در سال جاری


یک کارشناس بازار کار تحقق وعده تک رقمی شدن نرخ بیکاری تا پایان سال 1395 را دور از انتظار دانست و پیش‌ بینی کرد تا پایان امسال 400 هزار شغل در کشور ایجاد شود.
حمید حاج اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: اگر می خواهیم نرخ بیکاری تا پایان سال 1395 تک رقمی شود باید رشد اقتصادی حاصل شود و مشکلات سرمایه در گردش بنگاه‌ها به حداقل برسد.
وی افزود: بر اساس شرایط اجتماعی و اقتصادی حاکم بر کشور بعید است نرخ بیکاری مسیر تک رقمی شدن را طی کند البته به عقیده بنده میزان بیکاری بیش از آن چیزی است که مراجع رسمی اعلام می کنند.
این کارشناس بازار کار پیش بینی کرد: در سال 1395 بیش از 400 هزار شغل در کشور ایجاد نشود چرا که سرمایه‌گذاری لازم در این خصوص صورت نگرفته است.
وی درعین حال اقدام دولت در حمایت از بنگاههای خرد و کوچک و متوسط را قابل توجه دانست و گفت: دولت از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ریزی کرده که بخشی از بنگاه‌های کوچک مستقر در شهرکهای صنعتی را حمایت کند.این حمایتها عمدتا مبتنی بر تسهیلات بانکی است و قرار است از طریق سیستم بانکی سرمایه در گردش آنها تامین شود.
به گفته حاج اسماعیلی، دولت مصمم است با همکاری شبکه بانکی، مشکل سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی کوچک و شهرکهای صنعتی را حل کند و پیش‌بینی کرده از این محل،‌ بین 130 هزار تا 150 هزار شغل احیا شود.
کارشناس بازار کار همچنین با اشاره به برنامه دولت برای استخدام دولتی 30 هزار نفر، اظهار کرد: برای تحقق این هدف باید عده‌ای در دستگاه‌های دولتی بازنشسته شوند تا دولت این استخدام‌ها را ضرورت دهد و راه برای ورود نیروهای جدید باز شود.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش‌بینی ایجاد 400 هزار شغل در سال جاری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات