سود 40 میلیارد دلاری ایرلاین‌های جهان

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) در گزارش جدیدی با اشاره به پایین ماندن قیمتهای نفت و ابتکارات شرکتها برای پر کردن صندلیهای پرواز، سود مورد پیش بینی برای ایرلاینهای جهان در سال 2016 را افزایش داد.
به گزارش ایسنا، یاتا اکنون پیش بینی می‌کند صنعت ایرلاین امسال 39.4 میلیارد دلار سود خالص خواهد داشت که بالاتر از پیش بینی قبلی 36.3 میلیارد دلار است.
این گروه که نماینده 83 درصد از ترافیک هوایی جهانی است، اعلام کرد سود ایرلاینهای جهانی برای پنجمین سال متوالی بهبود پیدا می‌کند و حاشیه سود خالص را به 5.6 درصد می‌رساند. انتظار می رود درآمد صنعت هواپیمایی در سال 2016 به 709 میلیارد دلار بالغ شود.
ایرلاینهای آمریکای شمالی بیش از نیمی از سود این صنعت را به خود اختصاص می‌دهند با اینهمه یاتا کندی رشد تقاضای مسافر را پیش بینی می‌کند. طبق پیش بینی یاتا، نرخ رشد تقاضای مسافر از 7.4 درصد در سال 2015 به 6.2 درصد در سال 2016 آهسته می‌شود.
تونی تایلر، مدیر یاتا اعلام کرد قیمتهای پایین‌تر نفت مسلما در افزایش سود تاثیر می‌گذارد با اینهمه نوسان نرخهای ارزی این تاثیر را تا حدودی ضعیف کرده است.
بر اساس گزارش رویترز، یاتا همچنین از کشورهایی مانند ونزوئلا و نیجریه که کنترلهای ارزی سخت گیرانه ای اعمال می‌کنند خواست پنج میلیارد دلار از درآمد فروش بلیط ایرلاینهای خارجی را آزاد کنند.
دو شرکت هواپیمایی لوفتهانزا و لاتم ایرلاینز اخیرا اعلام کردند ونزوئلا بیش از 100 میلیون دلار درآمد فروش بلیط را بدهکار است و پروازهایشان به این شرکت آمریکای جنوبی را متوقف کردند.
کنترلهای ارزی در ونزوئلا مدتی است که مشکلاتی را برای ایرلاینها ایجاد کرده اند که طبق اعلام یاتا، در سال 2015 بحرانی شد در حالیکه مشکل خارج کردن درآمد از نیجریه در نیمه دوم سال گذشته آغاز شد.
لوفتهانزا به دلیل کنترلهای ارزی خارجی، نمی‌تواند به 20 میلیون دلار درآمدش در نیجریه دسترسی پیدا کند. یاتا اعلام کرده مقامات نیجریه سرگرم مذاکره با ایرلاینها برای قابل دسترس کردن این منابع است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سود 40 میلیارد دلاری ایرلاین‌های جهان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات