از اعزام کاروان 12 هزارنفری به مرقد امام(ره) تا وعده سفر رئیس جمهور به استان

به گزارش خبرنگار ایرنا، کرمانشاه هفته خود را غبارآلود آغاز کرد به گونه ای که در اولین روز هفته وضعیت آسمان کرمانشاه به مرز هشدار رسید، هر چند پدیده گرد و غبار تا اواخر هفته نیز کم و بیش ادامه داشت تا جایی که این وضعیت هشدار در روز یکشنبه نیز ادامه یافت و در روز چهارشنبه آلودگی هوای شهر کرمانشاه با سرعتی خیره کننده مرز بحران را هم رد کرد.

* مرگ مادر و کودک در اثر گاز گرفتگی
از دیگر حوادث مهم کرمانشاه در هفته گذشته مرگ مادر و کودک کرمانشاهی در اثر استنشاق گاز منوکسید کربن بود که اکبر آزادی مسوول روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی استان با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این حادثه ساعت 22 شنبه شب در خیابان آزادگان واقع در شهرک تعاون کرمانشاه به وقوع پیوست.
وی افزود: این مادر و کودک که حدود 30 و سه سال داشتند در حمام منزل خود به دلیل استنشاق گاز منوکسید کربن و جریان نداشتن هوا جان خود را از دست دادند.

* حضور معاون وزیر در جلسه شورای آموزش و پرورش کرمانشاه
معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس غیردولتی با سفر به کرمانشاه و حضور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خواستار تلاش برای افزایش و جذب بیشتر کمک های مردمی به آموزش و پرورش شد.
مرضیه گرد همچنین بر لزوم تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در کرمانشاه تاکید کرد و افزود: از سطح بخش تا استان های سراسر کشور این شورا تشکیل می شود.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست گفت: مدیریت آموزش و پرورش استان بسیار پویاست و دارای رتبه های برتر کشوری است.
یوسف شاه حسینی اظهار داشت: اگر بخواهیم در هر زمینه ای به توسعه برسیم باید نگاهی ویژه به آموزش و پرورش داشته باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه اولیا دانش آموزان سال گذشته 80 میلیارد ریال به مدارس استان کمک کردند، حضور آن ها را در عرصه های مختلف برای کمک به آموزش و پرورش چشمگیر دانست.
سلیمان محبی با بیان اینکه کرمانشاه مقام سوم کشور در زمینه کمک برای ساخت مدرسه توسط خیرین را دارد، اعلام کرد: خیرین استان تاکنون حدود ٥٠٠ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه به آموزش و پرورش کمک کرده اند.

* امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه های کرمانشاه و ازمیر ترکیه
دانشگاه رازی کرمانشاه به منظور گسترش روابط بین المللی خود با دانشگاه ازمیر ترکیه تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
مراسم امضای این تفاهم نامه با حضور روسای دانشگاه های رازی و ازمیر در ساختمان مرکزی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد و طرفین در راستای تبادل دانشجو و استاد و فراهم کردن زمینه های همکاری برای انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی از جمله موارد مطرح شده با یکدیگر تفاهم نامه امضا کردند.

* فعالیت یک هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در کشور
رییس کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ‌ای کشور با اشاره به وجود یک هزار و 600 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای گفت: از این تعداد نزدیک به یک هزار آموزشگاه فعال است.
الله کرم لیراوی در نشستی که با مسوولان اداره کل فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در محل این اداره کل داشت؛ به تراکم آموزشگاه‌های آزاد بخش خصوصی در شهرهای بزرگ اشاره کرد و خواستار توسعه این آموزشگاه‌ها در شهرهای کوچک شد.

* 75 درصد از جمعیت روستایی کرمانشاه از نعمت گاز برخوردارند
فرماندار کرمانشاه گفت: با تلاش های خوب دولت و اهتمام نسبت به خدمت رسانی به روستاها، هم اکنون 75 درصد خانوارهای روستایی شهرستان کرمانشاه از نعمت گاز برخوردارند.
فضل الله رنجبر و بخشداران شهرستان کرمانشاه با حضور در شرکت گاز استان و دیدار با فانی مدیرعامل این شرکت آخرین وضعیت گاز رسانی به روستاهای شهرستان کرمانشاه را بررسی کردند که رنجبر در این دیدار اظهار کرد: در حالی که تا سال 92 تنها 31 روستای شهرستان کرمانشاه از نعمت گاز برخوردار بود، با تدبیر دولت امید، روستاهای گازدار به 182 روستا افزایش یافته است.
وی همچنین با اشاره به در دست اقدام بودن گازرسانی به 54 روستای بخش فیروزآباد، گفت: با تحقق این مهم 81 درصد از خانوارهای روستایی شهرستان از نعمت گاز برخوردار خواهند بود.

* حضور معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در پاوه
معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح، با تشریح فراز و نشیب های 38 سال اخیر جمهوری اسلامی ایران گفت: مهمترین دستاورد ارزشی ما عزت و اقتدار کشورمان در عرصه های جهانی و بین المللی است.
سردار علی شادمانی در یادواره شهدای بسیج کارمندی پاوه اظهار کرد: انقلاب اسلامی با وجود بحران های متعدد و فراز و نشیب های فراوان دستاوردهای ارزشی زیادی را در حوزه های مختلف امنیتی، فرهنگی، علمی، اقتصادی و نظامی به دست آورده و امروز ایران در جایگاه رفیعی در عرصه جهانی قرار دارد.

* امسال 200 هزار واحد مسکونی روستایی در کشور بازسازی و مقاوم سازی می شود
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه امسال 200 هزار واحد مسکونی روستایی در کشور مقاوم سازی می شود، افزود: این میزان واحد مسکونی روستایی با استفاده از 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات با بهره پنج درصد مقاوم سازی می شود.
علیرضا تابش با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی روستایی نوسازی و مقاوم سازی شده که با مقاوم سازی 350 هزار واحد دیگر در سال جاری این میزان به یک میلیون و 850 هزار واحد خواهد رسید.
وی افزود: برای مقاوم سازی هر واحد مسکونی روستایی مبلغ 180 میلیون ریال و در جاسازی 200 میلیون ریال تسهیلات با بهره پنج درصد پرداخت می شود.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه برای 37 هزار روستای بالای 20 خانوار کشور تاکنون طرح هادی تهیه و مصوب شده افزود: در 15 هزار روستا این طرح اجرا شده و طرح هادی دو هزار و 700 روستا نیز امسال به بهره برداری می رسد.

* 400 پروژه نیمه کاره در دانشگاه های پیام نور کشور وجود دارد
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور از وجود 400 پروژه نیمه تمام در این دانشگاه خبر داد و گفت: تلاش می کنیم تمامی پروژه هایی که بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند تا پایان سال جاری به بهره برداری برسند.
فیصل حسنی در نشستی خبری که در سرسرای جلسات دانشگاه پیام نور کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: برای بهره برداری از این پروژه ها به 2 هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

* تغییر و تحولات جدید در مدیران ستادی استانداری کرمانشاه
اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه روز سه شنبه در احکام جداگانه ای تعدادی از مدیران ستادی استانداری را منصوب کرد.
براین اساس بهرام سلیمانی به عنوان مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی، بهرام فاضلی زاد به عنوان مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی، رضا محمودیان به سمت مدیرکل مدیریت بحران استانداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی به عنوان مشاور استاندار در امور روحانیت و همچنین اصغر عظیمی مهر به عنوان معاون روابط عمومی و امور بین الملل دفتر استاندار منصوب شدند.

* وعده سفر رییس جمهوری به کرمانشاه در تیرماه
استاندار کرمانشاه اعلام کرد که حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی کشورمان تیر ماه به کرمانشاه سفر خواهد کرد.
اسدالله رازانی در دیدار با هیات اقتصادی ازمیر ترکیه در استانداری کرمانشاه افزود: آقای رییس جمهوری بلافاصله پس از ماه مبارک رمضان به کرمانشاه سفر خواهد کرد.

* پالایشگاه آناهیتا یکی از مطالبات اصلی مردم استان کرمانشاه است
استاندار کرمانشاه گفت: اجرای پالایشگاه آناهیتا یکی از مطالبات اصلی مردم این استان است.
اسدالله رازانی در دیدار با عباس کاظمی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور، کرمانشاه را از استان های نفت خیز و با سابقه طولانی در خصوص صنعت نفت خواند و خواستار توجه بیشتر بر روند ساخت پالایشگاه آناهیتا شد.
وی افزود: استان کرمانشاه براساس طرح ها و پروژه های بزرگی که در آن در حال اجراست مانند پتروشیمی، طرح گرمسیری، راه آهن و...چشم انداز و بسیار روشن را تا 10 سال آینده خواهد داشت و مطمئناً به استانی پیشرو و توسعه یافته تبدیل خواهد شد.

* سرمایه گذاری یک هزار و 100 میلیارد ریالی بنیاد برکت در استان کرمانشاه
مدیرعامل بنیاد برکت اعلام کرد که این بنیاد یک هزار و 100 میلیارد ریال در استان کرمانشاه سرمایه گذاری خواهد کرد.
عارف نوروزی با بیان اینکه این میزان سرمایه گذاری در سال جاری در استان کرمانشاه صورت خواهد گرفت، اعلام کرد: طرح هایی که توسط بنیاد برکت انجام می شوند، در بخش‌های مختلف از جمله توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، ساخت مدرسه، مراکز فرهنگی - مذهبی، امور زیربنایی و ارایه‌ خدمات سلامت، بیمه‌ای، حمایتی و عام‌المنفعه خواهد بود.

* سفر کاروان 12 هزار نفره از استان به مرقد امام (ره)
به مناسبت بیست و هفتمین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) 12 هزار نفر از استان کرمانشاه در قالب کاروان صبح روز 13 خرداد به مرقد مطهر امام (ره) اعزام شدند.
سه هزار نفر از این افراد از شهرستان کرمانشاه و 9 هزار نفر نیز از سایر شهرستان ها به مرقد امام اعزام شدند تا در مراسم بزرگداشت ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی حضور یابند.

* برگزاری جلسه شورای اداری استان
یکی دیگر از برنامه های خبری مهم استان در هفته گذشته برگزاری جلسه شورای اداری استان در سرسرای شهدای دولت استانداری بود که نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در این جلسه اظهار کرد: امروز فضای همدلی و همفکری در بین مسوولان استان حاکم است که امیدوارم مدیران با کمک نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از این شرایط در جهت توسعه و رفع مشکلات استان استفاده کنند.
آیت الله مصطفی علما افزود: نماد کشور ما وحدت است که امام راحل (ره) آن را در کشور نهادینه کرد و دشمن با ایجاد اختلاف های قومی و مذهبی می خواهد وحدت ما را از بین ببرد.
استاندار کرمانشاه نیز در این جلسه اظهار کرد: برای رونق اقتصادی و رفع مشکلات اقتصادی استان بخصوص بیکاری پروژه های عظیمی را در دست اجرا داریم.
اسدالله رازانی افزود: استان کرمانشاه با وجود پتانسیل های فراوان در بخش های کشاورزی، معادن، آب و هوا، اقلیم و 310 کیلومتر مرز مشترک با عراق برای تجارت، اما بازدهی و عملکرد اقتصادی آن حتی نزدیک به متوسط میانگین کشوری هم نیست.
وی اضافه کرد: 50 درصد ظرفیت های اقتصادی استان کرمانشاه خالی است و این امر نیازمند سرمایه گذاری در حوزه های مختلف هستیم.

* برگزاری نماز جمعه در شهرهای مختلف استان
پایان بخش خبرهای این هفته برگزاری نماز جمعه در شهرهای مختلف استان بود که در شهرستان کرمانشاه نماز جمعه به امامت آیت الله علما برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال لطمه زدن به اسلام است گفت: جلوگیری از اعمال حج زائران ایرانی تصمیم امریکا است و عربستان تنها اجرا کننده سیاست های آنهاست.
وی به ویژگی های برتر امام خمینی (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: بنیانگذار کبیر انقلاب واقعیت اسلام را به درستی درک کرده بود.
وی، امام را انسانی بی نظیر توصیف کرد و گفت: امروز تمامی مردم وظیفه حفاظت از تفکر امام را دارند و باید این تفکر برای جوانان بازگو شود.
آیت الله علما عنوان کرد: امروز تنها چیزی که می تواند در مقابل تمامی ظالمان ایستادگی کند اسلام واقعی است.
7458/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از اعزام کاروان 12 هزارنفری به مرقد امام(ره) تا وعده سفر رئیس جمهور به استان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات