همسویی مجلس با دولت از طرح مباحث فرسایشی جلوگیری می‎کند


یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگاه سیاسی دولت به سمت جریان اصلاح‌طلبی است گفت: به نظر می رسد انتخابات هیات رییسه مجلس دهم، باعث همسویی بیشتر و تعامل بهتر دولت و مجلس باشد.
نورالله حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، به محاسن همسویی دولت و مجلس اشاره و اظهار کرد: وقتی دولت و مجلس همسو باشند، برای کشور مفید خواهد بود، چون در جو تعاملی و هماهنگ با هم بر منافع و مطالبات عمومی مردم تاکید خواهند کرد و از طرح مباحث فرسایشی جلوگیری می‌شود.
حیدری تصریح کرد: هر دو نفر منصوب به جریان اصلاح‌طلب که به هیات رییسه مجلس دهم راه‌یافته‌اند، صرف نظر از حواشی موجود می‌توانند افراد معقول و منطقی باشند که به هماهنگی و همدلی دولت و مجلس کمک کنند.
این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است که دولت‌ها تلاش می کنند با برنامه‌های زودبازده مطالبات آنی مردم را جواب دهند و از کارهای بنیادی و زیربنایی به این خاطر که دیر بازده است، دوری کنند، بنابراین نیاز به نظارت دقیق مجلس وجود دارد.
این نماینده پیشین مجلس با تاکید بر اینکه مجلس باید به صورت منطقی در راس امور بودن خود را حفظ کند، گفت: مجلس با حفظ منطق و خرد و تعامل و هماهنگی با دولت باید به اصل اساسی استقلال قوا توجه داشته باشد تا بتواند وظیفه نظارتی خود را اجرا کند.
حیدری با اشاره به اینکه دو وظیفه ذاتی مجلس، قانون‌گذاری و نظارت است، تصریح کرد: خوف این وجود دارد که در صورت پیش آمدن تعامل غیر متعارف بین دولت و مجلس در آینده، بُعد نظارتی مجلس تعطیل شود، بنابراین نمایندگان مجلس باید مرز ظریف تعامل و اجرای وظیفه نظارتی را رعایت کنند.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همسویی مجلس با دولت از طرح مباحث فرسایشی جلوگیری می‎کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات