وکیلی: تاکید بر حفظ هویت انقلابی‌گری، اصل حکیمانه‌ای است


یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «حفظ هویت انقلابی‌گری و گفتمان انقلاب یک اصل حکیمانه است» گفت: رهبری با بیان شاخصه‌های انقلابی‌گری حد و حدود آن را که می‌تواند پیش برنده گفتمان انقلاب باشد بیان کردند.
محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به بیانات رهبری در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام (ره) و تاکیدات ایشان بر شاخصه‌های انقلابی‌گری اظهار کرد: تاکید رهبری بر مسأله انقلابی‌گری و ضرورت توجه به ویژگی‌های آن در ورود دهه چهارم انقلاب به نظر یک ضرورت است؛ زیرا ممکن است فرآیند زمان ما را از این ویژگی که عامل انقلاب بوده دور کند.
وی افزود:‌ اصل این تاکید برای حفظ هویت انقلابی‌گری و حفظ هویت گفتمان انقلاب، اصل حکیمانه‌ای است، اما ایشان همزمان شاخص‌های انقلابی‌گری را نیز ذکر کردند؛ زیرا اگر این شاخصه‌ها ذکر نشود ممکن است سوء تعبیری از انقلابی‌گری شود و امکان مصادره به نفع رفتارهای تندروانه و افراط‌گرایانه وجود دارد. با توجه به ذکر شاخص‌های انقلابی‌گری در صحبت‌های رهبری توجه به این مهم به حساب می‌آید؛ این‌که مرزی بین انقلابی‌گری و افراطی‌گری قائل شده‌اند و با این مرز تلاش کرده‌اند که به نام انقلابی‌گری جریان ضد انقلابی راه نیفتد و جریانات بنیادگرایی نیز ترویج نشود.
وی ادامه داد: رهبری با شاخصه‌هایی که برشمردند خواستند حد و حدود انقلابی‌گری را که می‌تواند پیش برنده گفتمان انقلاب اسلامی باشد، بیان کنند. در واقع رفتارهای انقلابی‌گری مساوی با عقل‌ستیزی، خردستیزی و بی‌توجهی به واقعیت‌های زمانه پنداشته نشود.
این عضو هیأت رئیسه مجلس دهم هم‌چنین اظهار کرد: بی‌توجهی به گفتمان انقلاب حتما در بقای نظام اسلامی خلل ایجاد می‌کند،‌ در دنیای پرآشوب امروز و اوضاع پرتنش منطقه و به خصوص در دنیایی که به نام اسلامیت، جریان‌های داعشی، سلفی و تروریست منطقه و جهان را ناامن می‌کنند؛ تصویر سازنده از انقلاب می‌تواند مرز ممیزی بین این‌ها باشد.انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وکیلی: تاکید بر حفظ هویت انقلابی‌گری، اصل حکیمانه‌ای است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات