گزارش زنده والیبال انتخابی المپیک/ ایران 2 - لهستان 1

تیم ملی والیبال ایران برای قطعی کردن صعود خود به المپیک از ساعت 11:10 دقیقه امروز شنبه به مصاف لهستان رفت. آفتاب : تیم ملی والیبال ایران در ششمین دیدار خود در رقابت های والیبال انتخابی المپیک2016 ریو از ساعت 11:10 دقیقه شنبه 15 خرداد در سالن گزارش زنده والیبال انتخابی المپیک/ ایران 1 - لهستان 0متروپولیتن توکیو ژاپن به مصاف لهستان رفت.
لهستان در بازی گذشته خود برابر ونزوئلا صعودش به المپیک را قطعی کرد و ایران این فرصت را دارد که با برتری برابر این تیم به همراه فرانسه و لهستان راهی المپیک شود.
تیم‌ ملی ایران با شکست چین در بازی قبلی خود راهش را برای صعود به المپیک هموارتر از قبل کرد و در این راه تنها به یک برد احتیاج دارد. با توجه به حریف روز پایانی ایران یعنی ونزوئلا به نظر نمی‌رسد تهدید جدی سر راه والیبالیست‌های ایرانی باشد.
بازی آخر روز ششم هم میان ژاپن و کانادا برگزار می‌شود و اگر کانادا در این بازی شکست بخورد ایران در پایان روز ششم صعودش به المپیک را قطعی می کند.
بازی ایران و لهستان با قضاوت "هرنان گونزالو" از آرژانتین و "دنی فرانسیسکو" از دومینیکن برگزار شد.
تیم ملی که با لباس‌های سورمه ای به میدان رفت بازی را با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی،مهدی مرندی،میلاد عبادی پور و عادل غلامی آغاز کرد.
ست اول؛ 25-20 ایران
اولین امتیاز این بازی با برخورد سرویس بازیکن لهستان به تور برای ایران به دست آمد. آنتیگا سرمربی لهستان با توجه به قطعی شدن صعود این تیم به المپیک به پاسور اصلی خود لوماچ و همچنین کورک و کوبیاک استراحت داد. با بیرون رفتن سرویس موسوی تیم ایران 5-3 از حریف پیش افتاد.
توپ‌گیری خوب داخل زمین ایران باعث تیم ایران دو امتیاز عقب افتاده خود را جبران کند و بازی 7-7 شود و با دفاع غلامی و محمودی ایران زودتر از لهستان به امتیاز 8 برسد.
عادل غلامی با سرویس جهشی – موجی خود از بازیکنان لهستان امتیاز گرفت و بازی 10-10 شد. چند اشتباه پشت سر هم "بینیک" و "بوژک" ایران را 14-11 پبش انداخت تا سرمربی این تیم درخواست وقت استراحت فنی کند. این وقت استراحت فایده نداشت و محمودی از خط سرویس امتیاز 15 را گرفت. "بوژک" سرویس خود را به تور زد و امتیاز 16 به ایران رسید.
روند خوب توپ‌گیری بازیکنان ایران در ست اول ادامه داشت تا بازی 20-16 به نفع ایران شود.
در امتیاز 22-17 مهدوی و میرزاجانپور به جای محمودی و معروف به میدان آمدند.
پاس یک دست مهدوی مهدوی برای موسوی امتیاز 23 را برای ایران به ارمغان آورد.بیرون رفتن سرویس لهستانی ها امتیاز 24 را به ایران داد اما موسوی سرویس خود را با فاصله زیاد به بیرون زد و بازی 24-20 شد. در این امتیاز کورک به میدان آمد .
بابیرون رفتن سرویس "کونارسکی" امتیاز 25 نصیب ایران شد و بازی در ست نخست 25-20 به نفع ایران به پایان رسید.
ست دوم 25-18
در آغاز ست دوم عادل غلامی با سرویس خود امتیاز اول را برای ایران به دست آورد و جای خالی سعید معروف و سرویس فرهاد قائمی ایران را 4-2 از حریف پیش انداخت.
با دفاع خوب بازیکنان ایران، لهستانی‌ها 6-3 عقب افتادند و به همین دلیل این تیم درخواست وقت استراحت فنی کرد.
سرویس فرهاد قائمی نیز امتیاز 8 را به ایران داد و بازی به وقت استراحت فنی نخست رفت.
"کونارسکی" که در ست نخست بیشتر سرویس‌های خود را از دست می‌داد از خط سرویس امتیاز 11 را برای لهستان گرفت. در ادامه هم معروف با سرویس جهشی -موجی بازی را 14-11 کرد.
عبادی پور از خط سرویس مستقیما امتیاز گرفت و بازی 17-12 به نفع ایران شد. در امتیاز 14-19 معروف و محمودی از زمین بیرون رفتند و میرزاجانپور و مهدوی به میدان آمدند.
امتیاز سرویس فرهاد قائمی بعد از بازبینی صحنه به ایران داده شد و بازی 21-15 شد و آنتیگا درخواست وقت استراحت کرد اما سرویس بعدی این بازیکن هم با امتیاز برای ایران همراه شد.
به گزارش ایسنا، در امتیازهای پایانی این ست هم "کورک" و "لوماچ" به میدان آمدند اما نتیجه ای برای تیم لهستان نداشت.
این ست هم با دفاع مهدوی 25-18 به نفع ایران به پایان برسد.
ست سوم 25-20
ست سوم این دیدار پایاپای پیش رفت و بازی با تساوی 4-4 پیش رفت. با بیرون رفتن اسپک غلامی امتیاز 5 به لهستان رسید.
با دفاع و توپ‌گیری داخل زمین بازیکنان ایران یک امتیاز عقب افتادگی خود را جبران کردند و حتی 10-8 هم از حریف پیش افتادند هرچند در ادامه با دو دفاع بازیکنان لهستان و یک امتیاز سرویس "بینیک" بازی 11-10 به نفع این تیم اروپایی شد.
امتیاز 16 در ست سوم برای لهستان زودتر از ایران به دست آمد و دوتیم در امتیاز 15-16 به وقت استراحت فنی دوم در این ست رفتند.
در حالی که بازی 19-18 به نفع لهستان بود "کورک" به جای "دژیزگا" وارد زمین شد.
با به دست آمدن امتیاز 21 برای لهستان لوزانو در خواست وقت استراحت کرد.
این وقت استراحت فایده ای نداشت ولهستانی‌ها اختلاف امتیاز خود را با ایران زیاد کردند و بازی در این ست 25-20 به نفع لهستان به پایان رسید.
ست چهارم
در ست چهارم ملی‌پوشان ایران خوب کار کردند و موفق شدند 4 بر صفر از حریف خود پیش بیفتند. حمزه زرینی در این ست به میدان آمد.
آبشار شهرام محمودی بازی را در ست چهارم 6-2 به نفع ایران کرد.
این خبر به روز رسانی می‌شود...

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش زنده والیبال انتخابی المپیک/ ایران 2 - لهستان 1» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات