نشتی 840 میلیون مترمکعبی خطوط لوله آب در ایران

خط لوله گاز صلح در حال حاضر بیش از ۴۰هزار کیلومتر از خط لوله انتقال و توزیع آب در کشور فرسوده بوده و نیاز به اصلاح و بازسازی دارد که رقم برآوردشده برای اصلاح این حجم از خطوط لوله حدود ۷هزار میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در حال حاضر مصرف سالانه آب در کشور حدود 100 میلیارد مترمکعب است که حدود 92 میلیارد مترمکعب آب در بخش کشاورزی، حدود 2 میلیارد مترمکعب آب در بخش صنعت و حدود 6 میلیارد مترمکعب آب در بخش شرب است.

جدیدترین آمار رسمی ثبت‌شده از میزان هدررفت آب در شبکه‌های انتقال و توزیع آب کشور نشان می‌دهد که 14 درصد از آب شرب تزریق شده به شبکه‌های انتقال و توزیع آب پیش از رسیدن به دست مصرف کننده از خطوط لوله فرسوده نشت می‌کند.

با احتساب مصرف 6 میلیارد مترمکعبی آب شرب در طول یک سال، 840 میلیون مترمکعب آب تصفیه شده شرب از خطوط لوله انتقال و توزیع آب در سراسر کشور به‌خصوص در بخش شهری هدر می‌رود.

این هدررفت بیش از 4 برابر حجم آب مخزن سد کرج در حالت پُر و لبریز است.

در حال حاضر بیش از 40هزار کیلومتر از خط لوله انتقال و توزیع آب در کشور فرسوده بوده و نیاز به اصلاح و بازسازی دارد که رقم برآورد شده برای اصلاح این حجم از خطوط لوله، حدود 7هزار میلیارد تومان است.

طبق گزارشهای رسمی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، سالانه می‌بایست یک‌هزار میلیارد تومان صرف تعمیر و بازسازی خطوط لوله فرسوده انتقال و توزیع آب شود، اما به‌دلیل عدم تزریق اعتبار و بودجه کافی به این مسئله، با انباشت پروژه‌های اصلاح نشده در این بخش مواجه‌ایم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشتی 840 میلیون مترمکعبی خطوط لوله آب در ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات