خط لوله نفتی انی ایتالیا در نیجریه منفجر شد

انفجار خط لوله گاز مصر گروه انتقام جویان دلتای نیجر مسئولیت ۳ حمله تروریستی جدید به زیرساخت های نفتی نیجریه را بر عهده گرفت و وعده داد که تولید نفت این کشور را به صفر خواهد رساند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، گروه انتقام جویان دلتای نیجر مسئولیت 3 حمله تروریستی جدید به زیرساخت های نفتی نیجریه را بر عهده گرفت و وعده داد که تولید نفت این کشور را به صفر خواهد رساند.

این حملات، جدید ترین حملات رخ داده در منطقه دلتا محسوب می شود که موجب شده منابع مالی دولت نیجریه به شدت تحت فشار قرار بگیرد.

اوایل روز جمعه گروه انتقام جویان دلتای نیجر در حساب تویتری خود اعلام کرد، یک خط لوله متعلق به شرکت انی ایتالیا را در ایالت بایلسای نیجریه منفجر کرده است. این حمله چند ساعت پس از انفجار دیگری در خط لوله شرکت انی و یک انفجار در خط لوله شرکت توسعه نفت شل نیجریه صورت گرفت.

شرکت شل تایید کرده که خط لوله فورکادوس این شرکت که روزانه 250 هزار بشکه نفت انتقال می داد مجددا آسیب دیده و در حال نشت است.

این خط لوله در ماه فوریه پس از یک حمله تروریستی تعطیل شده بود. حمله جدید احتمالا تعمیرات 3 ماه گذشته این خط لوله را با پیچیدگی مواجه خواهد ساخت و موجب کاهش بیشتر صادرات نفت نیجریه خواهد شد.

این گروه اعلام کرده که شرکت های نفتی مسئول آلودگی به وجود آمده هستند.

انتقام جویان دلتای نیجر گفته، حملات این گروه تولید نفت نیجریه را از 2 میلیون بشکه به 800 هزار بشکه در روز کاهش داده است، بدون اینکه حتی یک نفر در این حملات کشته شود.

کارشناسان معتقدند، هیچ نشانه ای از فروکش کردن درگیری ها در مناطق نفت خیز نیجریه دیده نمی شود و فشار بر تولید نفت و منابع درآمدی این کشور آفریقایی همچنان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام//12

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خط لوله نفتی انی ایتالیا در نیجریه منفجر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات